Чернівчани харчуватимуться за новими нормами
Опубліковано : Наталія Чернівецька
Міністерство охорони здоров'я затвердило нові добові норми харчування. Під час зустрічі «Про Здорове» експерти оприлюднили перелік необхідних організму продуктів та рекомендований розмір порцій.
Зокрема, у МОЗ вважають, наразі ожиріння – одна із головних проблем українців, діти та дорослі забагато їдять при мінімальних витратах енергії. За статистикою малеча споживає по 15 грамів солі на місяць замість 5, і по 2,5 кілограми цукру, а його їсти взагалі небажано.
На думку експертів, змінити раціон харчування в родинах неможливо, натомість пропагувати правильне харчування – необхідно. Замість рекомендацій для лікарів, як це було раніше, випустили поради для широкого загалу. Серед них: підрахування калорій, вживання здорових продуктів, оптимальний режим харчування, споживання достатньої кількості рідини (вода, чай, кава), дотримання правил харчової безпеки та активний спосіб життя.
Що рекомендують їсти українцям
Левову часту в українській тарілці здорового харчування займають овочі та бобові. Також щодня рекомендовано вживати рибу, м'ясо, цільнозернові продукти, фрукти, ягоди та звісно ж молочну продукцію.
Овочі та бобові
Вживайте не менше 300 г овочів на добу. Також корисно додавати їх до кожного прийому їжі. Важливо, аби вони становили приблизно від чверті до третини від вашого власного раціону. Рекомендовано вживати одну порцію (75 г) бобових на добу – квасолю, горох, червону сочевицю чи нут.
Риба, яйця, м’ясо
Відомо, біле м’ясо більш корисніше, аніж червоне. Також 2-3 рази на тиждень бажано їсти рибні страви. Крім того, щодня варто з’їдати до 2 яєць.
Молочні та кисломолочні продукти
Вживайте молочні продукти 2-3 рази на день. Це може бути молоко, йогурт, кефір, твердий та кисломолочний сир, сметана. Кальцій, який міститься в них, засвоюється організмом найкраще. Бажано обирати продукти без цукру та з низькою та помірною жирністю. Споживання вершкового масла слід обмежити.
Корисні олії та жири
Пам’ятайте, корисні жири містяться у соняшниковій, оливковій, рапсовій, лляній та кукурудзяній оліях. Крім того, риб’ячий жир є надзвичайно корисним. Варто регулярно споживати жирну морську рибу.
Фрукти та ягоди
Фрукти та ягоди варто споживати не менше 300 г на день. Корисні яблука, груші, апельсини, банани, виноград, абрикоси, сливи, вишні, персики, полуниця, суниця, малина, смородина, порічки, ожина, чорниця та інші фрукти і ягоди.
Цільні злаки та горіхи
Надавайте перевагу вівсянці, гречаній та пшеничній каші. Також корисні макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб та хлібці. Споживайте щодня дві столові ложки різноманітних несолоних і несолодких горіхів. Найбільша харчова цінність у волоських горіхах.
Джерело: CvNews