Буковинець створив унікальний будинок із підручних матеріалів (Фото)
Опубліковано : Наталія Чернівецька
Вішалка з граблів, складний табурет – із ящика, а люстри – зі звичайних банок та пляшок. Меблі із підручних засобів та звичайних предметів побуту - так чернівчанин перетворив стару дачу на будинок із цікавим інтер’єром.
Андрій Дубінецький із родиною переїхав з квартири у старий будинок ще два роки тому. За цей час він облаштував двір та стару хату до невпізнання.
«Тут все було по-старому. Двір не був облаштований взагалі. Стара глиняна хата, із величезними старими вікнами і маленькими дверима. Перше, що ми зробили – поміняли вікна. Після цього зразу переїхали сюди і поступово робили ремонт», - розповідає Андрій.
До нестандартного інтер’єру та меблів, із підручних засобів Андрій вдався не тільки заради економії.
«По-перше, якби я все купував – це коштувало би в рази дорожче, тож момент економії грошей тут присутній. До того ж, таким чином я можу все зробити так, як я хочу і як я це бачу, а не обирати із магазинів чиїсь готові ідеї такі, як у всіх, та ще й за страшні гроші», – пояснив чоловік.
Заходимо у коридор до будинку Андрія. На стіні висять граблі, а на них – одяг. Табурет із дерев’яного ящика відкривається (всередині зберігають ковдру). До табурета паском причеплена подушка. Замість люстри – банки. Ключі зберігають на… гілці. На стінах – рамочки із дверцят старої шафи. Меблі у веранді Андрій зробив із чорнових деревостружкових плит. Під диваном – місце для шухлядок, також із ящичків.
«Граблі знайшов у старому сараї і подумав, що їх якось треба використати. Вирішив не купувати шафу для одягу, а чіпляти одяг на їх зубчики. Комод і шафу для взуття зробив із чорнових матеріалів від плит з пресованої стружки. З цього матеріалу взагалі не роблять меблі, це відходи, їх зазвичай викидають. Меблі для взуття також сам зробив. Мені потрібні були кутові, а таких взагалі не існує. Ручки до комода та шафи зробив із пасків. Купив на вагу у магазині із вживаним одягом», – розповів Андрій.
У веранді вже все готове. Дитячу кімнату тільки планує облаштувати.
«Поки що тут тільки карниз із мотузки, на якій будуть джинсові штори. Купили багато пар джинсів на вагу в магазині, сестра допоможе їх зшити. Дитяче ліжечко буде високе. З нього можна буде дерев’яними сходами спуститися до коробки із іграшками. Під ліжком, на тій же стіні, буде комп’ютерний стіл. Таким чином ми зекономимо місце, і друга половина кімнати буде повністю вільна», – каже Андрій.
У спальні Андрій планує повісити штори із мішковини та добудувати сходи, які поведуть на другий поверх. Зараз же деревина, з якої він їх буде робити, служить комодом.
«Ці дерев’яні плити мали тут постояти, щоб звикнути до цієї температури та вологості. Місцями видно, що дерево гниє, та це не проблема. Я буду обробляти деревину епоксидною смолою. Це надасть деревині глянцевого ефекту і призупинить процес гниття. Цією смолою я обробляю багато меблів ручної роботи», - каже чоловік.
Лампа у кімнаті Андрія – із лінійки. Розетки і вимикачі по всьому будинку обкладені камінням.
«Це виглядає цікаво і практично, адже тоді не забруднюється стіна від рук», – пояснює майстер.
Кухню Андрій також планує оздобити найближчим часом. У кімнаті вже висить люстра з маленького дерев’яного корита. З такого ж корита планує зробити на кухні мийку.
«Поруч із нашим будинком була конюшня, тому я багато чого цікавого знайшов на городі. Знайдена підкова прикрашає стіну, а ці корита використаємо для кухні. Треба буде обробити їх епоксидною смолою, і вони стануть як пластикові. Чудова мийка буде. Внизу все побудую із каміння та дерева. Буде все у старому стилі», – каже Андрій.
Андрій сам облаштував не лише будинок, а й весь двір. Замість дорогої бруківки у дворі – каміння з Прута.
«Виглядає, як бруківка. Каміння довго збирав на Пруті. Потрібно, щоб всі камені були плоскі. Їх виклав на бетон і залив ним шви між ними», – каже Андрій.
Чоловік сам побудував у дворі мангал, який виклав із каменю у формі маленького маєтка. У такому ж стилі зробив фонтан. Вода у ньому літом стікає із тарілки.
«Я люблю робити все своїми руками. Навчився дивитися на речі по-іншому, нестандартно, і думати щоразу перед тим, як щось викидати. Будь-який матеріал чи стару річ, яку ви хочете викинути, можна цікаво використати в інтер’єрі. Треба просто добре подумати, як саме»,– запевняє Андрій.
Працює Андрій вдома, у дворі для цього побудував майстерню. Зараз він зі своїм партнером займаються дизайном на замовлення. Вони вже облаштували у місті пивний бар та молодіжний шоу-рум.
«Такий незвичний стиль не всім зрозумілий. Не всі готові сприйняти те, що реалізувати можна будь-яку примху, а половині непотрібних речей можна дати нове життя», – каже Андрій Дубінецький.
Діана ВАТАМАН
За матеріалами https://molbuk.ua
Джерело: molbuk.ua