20 проектів міжнародної технічної допомоги реалізовувались в області від початку року. Про це повідомила начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Ганна Жебчук.
За її словами, сума залучених грантових коштів складає близько 10 млн. євро.
Перегляньте також:
- На Буковині понад 24 тисячі людей мають статус учасника бойових дій: кого можуть позбавити статусу
- Тисячі дронів у Львові та Чернівцях: Берлінська зробила моторошний прогноз на 2026 рік
Так, обласна державна адміністрація, відповідно до функцій бенефіціара, на належному рівні забезпечує координацію всіх проектів міжнародної технічної допомоги, що реалізуються в області.
Так, на сьогодні у рамках Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна – Молдова» розпочато практичну реалізацію 8 проектів, виконавцями та партнерами яких виступають представники Чернівецької області, залучено близько 900,0 тис. євро грантових коштів.
«З метою участі в конкурсному відборі проектів в рамках Спільної операційної програми «Румунія-Україна» 2014-2020 Європейського інструменту сусідства за перше півріччя 2018 року організовано і проведено 2 семінари-тренінги для потенційних аплікантів Чернівецької області, а також забезпечено організаційний супровід підготовки 13 проектних пропозицій, які подано на конкурсний відбір проектів. Ми сподіваємося на отримання в кінцевому результаті гарних проектів та залучення в область грантових коштів на їх реалізацію», – зазначила начальник профільного управління.
Окрім цього, в області налагоджено співпрацю з низкою міжнародних та донорських організацій, а саме: Німецьким Товариством Співробітництва (GIZ), ПРООН, Програмою «U-LEAD з Європою», а також Австрійською агенцією розвитку та Державним агентством з питань надання міжнародної допомоги МЗС Румунії.
«Зокрема, в рамках пілотного проекту Австрійської Агенції Розвитку та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» реалізовано 9 мікропроектів з розвитку об’єктів соціальної сфери в сільській місцевості на загальну суму 4,3 млн. грн., а також налагоджено переробку молока СОК «Добрі газди» в Глибоцькій ОТГ (освоєно 760,0 тис. грн.).
За фінансової підтримки Німецького Товариства Співробітництва (GIZ) та в рамках Програми «U-LEAD з Європою» здійснюється практична реалізація 2 пілотних проектів – «Інтегрований розвиток міст» та «Децентралізація влади в Україні».
Водночас управлінням забезпечується моніторинг впровадження трьох проектів міжнародної технічної допомоги, які фінансуються за кошти ЄС: з них 2 проекти з модернізації системи освітлення та теплопостачання у м. Чернівцях, а також проект «Різні громади – спільні рішення для економічного зростання», що передбачає створення 10 сільськогосподарських кооперативів та інформаційних центрів у 10 об’єднаних територіальних громадах області.
«Крім того, за кошти міжнародних фінансових організацій розпочато реалізацію проекту з реконструкції системи водопостачання та проекту з проведення енергоефективних заходів у будівлях 33 бюджетних установ у м. Чернівцях, сума залучених грантових коштів складає по 3,0 млн. євро в кожному з проектів», – підсумувала начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції ОДА.
За матеріалами прес-служби Чернівецької ОДА.