Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області провела 701 ресурсну перевірку

08.11.2018 21:41   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Діяльність Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області протягом січня-жовтня 2018 року була спрямована на здійснення державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища у відповідності до затвердженого плану заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства та Положення  про Державну екологічну інспекцію у Чернівецькій області.

Протягом звітного періоду працівниками інспекції проведено 701 ресурсну перевірку. За виявлені порушення до адмінвідповідальності притягнуто 706 осіб. Сума накладених штрафів склала 136,316 тис. грн, а стягнуто 131,828 тис. грн.

За нанесені екологічні збитки інспекцією та в її інтересах виставлено 139 претензій та позовів на суму 1 676,640 тис грн. Сплачено 135 - на суму 3 556,273 тис. грн, що на 470,211 тис грн більше ніж за 10 місяців 2017 року.

Загальна сума розрахованих збитків протягом звітного періоду становить 10 700,702 тис. грн, що на 3 164,9451 тис. грн більше ніж за аналогічний період минулого року.

В правоохоронні органи протягом звітного періоду передано 34 матеріали для подальшого реагування та встановлення винних осіб, а також з початку року відкрито 12 кримінальних проваджень.

Протягом звітного періоду проконтрольовано 15 випусків зворотних вод та виявлено перевищення нормативів ГДС на Кіцманському ВУЖКГ, КП «Чернівціводоканал», КП «Новоселицька міська тепломережа», Глибоцькому ВУЖКГ, КП «Сторожинецьке ЖКГ», КП «Хотинтепломережа» Хотинської міської ради, Заставнівське ЖЕУТВЗ, ТзОВ «Дьолер Буковина», ТзОВ «СООК», КП Сокирянська ЦРЛ, ДК Управління «Тепловодоканал»,, КП «Сокиряни-Благоустрій», Кельменецьке ВУЖКГ, а також несанкціонований скид зворотних вод на Глибоцькому ВУЖКГ. За звітний період відібрано 93 проби та проведено 1498 визначень забруднюючих речовин.

Протягом звітного періоду обстежено на предмет забруднення р.Совиця – притока р.Прут, струмок безіменний - притока р. Прут, струмок безіменний - притоки річки Мошків та став №3 (штучна водойма) на території КП «Парк Жовтневий» та ставок по вул.Винниченка (м. Чернівці).

З початку року здійснено заміри викидів забруднюючих речовин від 44 пересувних джерел викидів. В результаті проведених вимірювань лише в одному випадку виявлено перевищення нормативів, а в  решта випадках - перевищень  не виявлено.

За звітний період проведено контроль промвикидів в атмосферне повітря на 19 підприємствах області. За поточний період відібрано 186 проб та проведено 1131 визначення забруднюючих речовин в них. В результаті проведених перевірок виявлено викиди забруднюючих речовин в атмосферу, без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади на: ФОП Голубашенко О.О. (розгляд звернення), КП «Чернівціводоканал», МПП МУ «Клінічний пологовий будинок №2», , ПрАТ «Чернівецький цегельний завод №3», а також виявлено перевищення дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин на ТОВ «Нова енергія», ТОВ «Меблі Токабо» та ПП «Дерево в інтер’єрі».

В результаті проведеного контролю якості ґрунтів, відібрано 19 проб та проведено 147 визначень. Виявлено перевищення дозволених нормативів на земельній ділянці на території філії «Чернівецька птахофабрика ПАТ  «Агрохолдинг Авангард», ТОВ «Техно-Нафта-Плюс» та СТзОВ «Тарасовецька птахофабрика», а також забруднення земельних ділянок  в селах Куликівка та Горбова Герцаївського району.

З аналітичною довідкою можна ознайомитися тут.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews   339
Загрузка...