Сума вказаного збору у розмірі 65,4 млн грн надійшла з початку 2019 року від платників, які перебувають на обліку в податкових інспекціях області. Зокрема, в квітні цього перераховано 17,4 млн грн.
Порівняно з аналогічним періодом 2018 року зафіксовано майже на 10,0 млн грн, або 17,9 відсотків ріст показників сплати військового збору. Тоді на потреби армії було сплачено 55,5 млн грн.
Перегляньте також:
- Укриття у Чернівцях: де знайти і в якому вони стані
- Атака “Шахедів” на Чернівці: стали відомі подробиці наслідків обстрілу РФ
Аналізуючи стан надходжень цього податку та враховуючи актуальність призначення цього платежу у фіскальному відомстві звертають увагу громадськості та бізнесу, що військовий збір сплачується саме з легально виплачених доходів і виплати «зарплати в конвертах», окрім інших негативних факторів, також уповільнюють процес реформування Збройних Сил України.
У відповідності Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” у 2019 році продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України у розмірі 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Загалом справляння військового збору на реформування Збройних Сил України розпочато 3 серпня 2014 року.
Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
Довідково. Всього, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 627,3 млн. грн. У 2014 році – 29,6 млн грн; у 2015 році ця сума складала 88,3 млн грн; у 2016 році – 106,2 млн грн; у 2017 році – 148,6 млн грн; у 2018 році – 189,2 млн грн; січень – квітень 2019 року 65,4 млн грн.