Мешканці Буковини сплатили більше 65,4 млн гривень військового збору

07.05.2019 21:41   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Сума вказаного збору у розмірі 65,4 млн грн надійшла з початку 2019 року від платників, які перебувають на обліку в податкових інспекціях області. Зокрема, в квітні цього перераховано 17,4 млн грн.

Порівняно з аналогічним періодом 2018 року зафіксовано майже на 10,0 млн грн, або 17,9 відсотків ріст показників сплати військового збору. Тоді на потреби армії було сплачено 55,5 млн грн.

Аналізуючи стан надходжень цього податку та враховуючи актуальність призначення цього платежу у фіскальному відомстві звертають увагу громадськості та бізнесу, що військовий збір сплачується саме з легально виплачених доходів і виплати «зарплати в конвертах», окрім інших негативних факторів, також уповільнюють процес реформування Збройних Сил України.

У відповідності  Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” у 2019 році продовжено справляння військового збору до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України у розмірі 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Загалом справляння військового збору на реформування Збройних Сил України розпочато 3 серпня 2014 року.

Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.

Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.

Довідково. Всього, від початку запровадження військового податку (з 3 серпня 2014 року) буковинці сплатили на реформування Збройних Сил України 627,3 млн. грн.  У 2014 році - 29,6 млн грн; у 2015 році ця сума складала 88,3 млн грн; у 2016 році - 106,2 млн грну 2017 році – 148,6 млн грну 2018 році – 189,2 млн грн; січень - квітень 2019 року 65,4 млн грн.

За матеріалами ЧОДА.
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews