Від ОДА готується лист-клопотання про виділення коштів з держбюджету для відшкодування витрат, пов’язаних з ремонтом та відновленням дамб.
Ситуацію, яка склалася на водних об’єктах Чернівецької області внаслідок проходження паводку, обговорено під час апаратної наради.
Перегляньте також:
- За Буковині за добу сталося три пожежі
- У Чернівецькому національному університеті планують капітально відремонтувати аудиторії в одному з корпусів
Як повідомив Андрій Кавуля, начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, внаслідок огляду дамб після паводку в травні виникла критична ситуація на 21 гідротехнічних спорудах. Першочергово відновлення потребують наступні об’єкти: Глибоцький район (с.Просіка, с. Купка), Сторожинецький район (с. Ропча, с. Нижні Петрівці), Кіцманський район (с. Чортория, с.Неполоківці), Вижницький район ( с.Банилів –Слобода-Банилів, м.Вижниця, м. Берегомет), Новоселицький район (с. Тарасівці).
«Загалом травневим паводком (згідно наявних актів обстеження) було зруйновано та пошкоджено 5,2 км протипаводкових споруд на більш як 80 млн.грн.», – підсумував Андрій Кавуля.
В.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк відзначив злагоджену роботу працівників БУВРу, Вижницької райдержадміністрації, районної ради, фахівців ДСНС в області та управління цивільного захисту населення ОДА, завдяки чому вдалось тимчасово усунути загрозу прориву дамби на р. Черемош в с. Банилів. Проте важливо в найкоротші терміни відремонтувати дамбу, адже існує загроза підтоплення 3-х населених пунктів – Банилів, Слобода-Банилів та Сирофимиць та сільськогосподарських угідь.
Також відзначено необхідність дофінансування Комплексної програми розвитку водного господарства та протипаводкового захисту в Чернівецькій області на період до 2021 року.
В.о. голови облдержадміністрації зауважив, що питання ліквідації наслідків стихійного лиха у західних областях порушувалось під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.
Михайло Павлюк доручив посилити контроль за паводковою ситуацією в регіоні, забезпечити координацію дій на місцях з ліквідації наслідків паводка, провести комплекс відновних робіт та надання допомоги населенню.
Разом з тим, від обласної державної адміністрації підготують лист-клопотання до Уряду про виділення коштів з державного бюджету для відшкодування витрат, пов’язаних з ремонтом та відновленням двох дамб.