Робота над Стратегією регіонального розвитку включає кілька етапів. Після формування соціально-економічного аналізу дозволяє краще оцінити актуальний стан та тенденції в економічній, соціальній та екологічній сферах регіону, та виконання узагальненого SWOT-аналізу області на ІІІ етапі формується Бачення розвитку регіону, тобто окреслюються перспективи досягнень в нашому регіоні зі стратегічної точки зору.
Як результат, визначаються стратегічні цілі (напрями) розвитку області, пріоритети смарт-спеціалізації. Проєкт Бачення розвитку, Стратегічні цілі розвитку Чернівецької області обговорили і визначили члени робочої групи із підготовки Стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року.
Перегляньте також:
- Палив релейну шафу та фіксував на відео будівлю СБУ: у Чернівцях судили військового, якого завербували для диверсій
- У Чернівцях планують відремонтувати завулок за понад 1,3 млн грн
Стратегічні цілі розвитку Чернівецької області полягають, перш за все, у вдосконаленні людського капіталу, адже людина – орієнтир суспільного та економічного розвитку, цінний ресурс згаданого процесу. Для забезпечення продуктивної діяльності людського капіталу необхідне створення комфортних та безпечних умов проживання на території Чернівецької області. З перерахованих цілей слідує формування стратегічного бачення: Чернівецька область – регіон можливостей для інноваційного розвитку з високим рівнем життя.
Крім того, Стратегія визначає місію, місце, роль та функції регіону в нових умовах господарювання, раціональні організаційні та фінансові механізми реалізації Стратегії з урахуванням необхідності забезпечення балансу між стратегічними намірами та внутрішнім ресурсним потенціалом, зовнішніми можливостями, обмеженнями і загрозами.
Наступні стратегічні цілі – модернізація агропромислового комплексу та підвищення конкурентоспроможності регіону шляхом розвитку інфраструктури, переробної промисловості й туризму – визначають місію регіону: самобутній край з перспективою розвитку особистості зі збереженням культурно-духовних цінностей і традицій господарювання.
Наступним крок – формування плану реалізації стратегічних цілей майбутнього розвитку області через операційні цілі та завдання.
За матеріалами ЧОДА