У Чернівцях для вихованців притулку для дітей організували захід на тему протидії булінгу
Опубліковано : Наталія Чернівецька
Як варто вирішувати конфлікти, а як ні? Цьому вихованців Притулку для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації навчали казкові герої, адже саме вони досить часто слугують прикладом для дітей. Спеціальні завдання та перегляд тематичних мультиків: правопросвітницький захід організував Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області.
Незвичні діти, які з різних причини відрізняються від інших. Їх уособлює їжак на ім’я Генрі. Він би з радістю подружився з однолітками, однак спілкуватись і гратися йому заважають колючки, через які він і сам страждає. Смуток замінює посмішка, коли їжачок отримує від однокласників подарунок, завдяки якому вони можуть дружити і гратися. Без повчальних лекцій, а завдяки зворушливому мультфільму вихованці притулку навчались, як більш терпимо ставитись один до одного і знаходити спільну мову із різними дітьми.
Від перегляду до обговорення. Вихованці притулку спільно із фахівцем системи безоплатної правової допомоги спілкувалися про види булінгу, як цьому ганебному явищу запобігти і куди у таких випадках звертатись по допомогу.
«Діти копіюють поведінку дорослих, але не лише. Вони також наслідують героїв мультфільмів та кіно. Наше завдання донести важливу інформацію у найбільш доступній для дітей формі. Різноманітні ігри, мультфільми – одні з найкращих помічників. Вже змалечку діти мають бачити правильні моделі поведінки, знати про свої права і знати, як їх відстоювати у правовий спосіб», - розповіла начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Ольга Андріцька.
Вихованцям притулку нагадали, що за булінг (цькування) передбачена відповідальність. Вони залюбки відповідали на запитання і спільно дізнавались, куди діти можуть звертатись у подібних ситуаціях. Зокрема:
- у поліцію;
- до керівника закладу освіти;
- до батьків або дорослих, яким довіряють;
- до психолога;
- на Національну «гарячу» лінію 116 111 за консультацією;
- до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги (0 800 213 103).
Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).
Джерело: CvNews