11 вересня 2019 року під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Богатирця відбулось засідання обласної координаційної ради з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 року.
Участь в засіданні взяли члени Координаційної ради, представники Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, Управління Держпраці у Чернівецькій області, Головного управління Держпродспоживслужби України в Чернівецькій області, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернівецькій області, Чернівецької обласної ради профспілок, профільні заступники та представники районних державних адміністрацій, Чернівецької міської ради, об’єднаних територіальних громад та дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області.
Перегляньте також:
- На Буковині понад 24 тисячі людей мають статус учасника бойових дій: кого можуть позбавити статусу
- Тисячі дронів у Львові та Чернівцях: Берлінська зробила моторошний прогноз на 2026 рік
Обговорено питання дотримання санітарного законодавства під час літнього оздоровлення та відпочинку дітей, про організацію роботи закладів оздоровлення та відпочинку дітей в частині дотримання протипожежного стану об’єктів, щодо роботи закладів оздоровлення та відпочинку дітей у поточному році в частині дотримання охорони праці та промислової безпеки, а також підведено підсумки роботи Чернівецької обласної ради профспілок щодо організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році.
Впродовж оздоровчого сезону 2019 року діти отримували послуги з оздоровлення та відпочинку: у 110 пришкільних таборах з денним перебуванням, у 3 праці та відпочинку, у 9 наметових містечках, у 11 стаціонарних дитячих оздоровчих закладах.
У літній оздоровчий період в області функціонувало 218 літніх мовних таборів, а також 24 літні мовні табори з удосконаленим вивченням української мови у школах з румунською мовою навчання.
У 2019 році на оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки було фактично виділено бюджетні асигнування у розмірі 26 млн. 296 тис. 700 грн. (уточнено станом на 01.09 2019 року), що на 3 млн. 266 тис. 700 грн. більше, порівняно з 2018 роком, у тому числі:
– з обласного бюджету – 14679,7 тис.грн. (2018 – 13617,3 тис. грн.);
– з місцевих бюджетів (включаючи ОТГ) – 11617,00 тис.грн. (2018 – 9412,7 тис. грн.).
Загалом, під час проведення оздоровчої кампанії різними формами оздоровлення та відпочинку охоплено 86220 дітей Чернівецької області або 93,7 % від загальної чисельності дітей шкільного віку від 7 до 17 років.
Послугами з оздоровлення охоплено 23533 дітей, відпочинком охоплено 62687 дітей.
Під час проведення оздоровчої кампанії в першу чергу увага приділялась дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (серед них –діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти осіб, визнаних учасниками бойових дій; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій; діти з багатодітних, малозабезпечених сімей; діти з інвалідністю; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; талановиті й обдаровані діти; діти, які перебувають на диспансерному обліку).
На засіданні було підведено підсумки оздоровчої кампанії, а також надано ряд рекомендацій директорам дитячих закладів оздоровлення та відпочинку щодо покращення умов безпечного перебування дітей в оздоровчих закладах.