Масове звільнення: кого з чиновників райдержадміністрацій скоротять?

04.11.2019 12:34   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

У районних адміністраціях Чернівецької області мають скротити майже 300 чиновників.

Про це molbuk.ua розповів заступник голови Чернівецької ОДА Василь Гостюк. Чиновникам у райдержадміністраціях вже повідомили письмово про скорочення.


"17 жовтня цього року ОДА видала розпорядження щодо оптимізації штатної чисельності в райдержадміністраціях. За документами, гранична чисельність працівників в РДА має складати не більше 674 осіб, тобто скорочення буде приблизно на третину. Найбільше працівників може залишитися у Кельменецькій РДА, а найменше – у Герцаївській РДА. У Вижницькій РДА після оптимізації має залишитися 48 працівників із 60", - розповів Василь Гостюк.

За словами Василя Госюка, при скороченні чиновників потрібно враховувати, чи буде кому виконувати функції.

"Головне, щоби після скорочення не виникало прогалин, коли державний орган ліквідували, а його функції нікому не передали. ОТГ не може все виконувати. Є функції, які виконує держава, наприклад, соціальний захист населення і це потрібно враховувати під час скорочення", - зазначив Василь Гостюк.

За інформацією Чернівецької ОДА, 1015 посад було в РДА Чернівецької області до скорочення. 674 посади залишиться після скорочення.


"Це буде відбуватися і надалі"

Ігор БАБЮК, директор Буковинського центру виборчих технологій:

– Скорочення чиновників у райадміністраціях – це логічно. Воно буде відбуватися і надалі. Фінансування на рівні району зменшується, передбачається скорочення районів і абсолютна зміна функцій ОДА і РДА. Тому це нормальна річ, вона передбачена реформою місцевого самоврядування.

Наприклад, візьмемо Сторожинецький район, де утворено найбільше громад. Що там в РДА робить управління освіти чи управління культури? Школи, будинки культури передали на баланс ОТГ, тому там чиновникам немає що робити. Тож в РДА потрібно залишити по одному-два спеціаліста, які будуть збирати загальну статистичну інформацію для передачі на обласний рівень.

Інше питання, що люди, яких планують скоротити на рівні районів і обласних адміністрацій – це професіонали. А саме їх не вистачає в ОТГ. У більшості ОТГ штат зростає у три-чотири рази, а кваліфікованих спеціалістів немає. Тому ці тисячі людей, які будуть звільненні з райадміністрацій – це тисячі людей, які будуть працювати у громадах і використовуватимуть свої знання і досвід.

Але потрібно забезпечити адаптаційний період для таких людей, перекваліфікацію, бо без цього буде важко проходити скорочення.

Джерело: molbuk.ua

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews