На Буковині виготовляли та розповсюджували небезпечну для життя молочну продукцію

23.12.2019 18:06   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

За сприяння службовця одного з державних контролюючих органів, група осіб виготовляла у великих розмірах продукти, які є небезпечними для споживання.

Слідчі відділу розслідування у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління ГУНП у Чернівецькій області спільно з обласним управлінням СБУ задокументували міжрегіональну злочинну діяльність з виготовлення та реалізації контрафактної молочної продукції. Середньомісячний оборот становив понад 60 тонн продукту на суму приблизно 8 мільйонів гривень.

Правоохоронці з’ясували, що група осіб виготовляла недоброякісний сир і масло на приватному молокопереробному заводі за межами Чернівецької області. Після транспортування до Чернівців низькосортну продукцію фасували в упаковку торгівельних марок Республіки Білорусь. Реалізація контрафактного товару здійснювалася через фізичних осіб-підприємців на одному з чернівецьких ринків.

За результатами дослідження зразків сировини Чернівецьким регіональним науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації, встановлено, що продукція не відповідає вимогам державних стандартів України (ДСТУ) та містить сальмонелу і кишкову паличку. Вживання такого продукту несе пряму загрозу здоров’ю та життю людини.

Правоохоронці здійснили низку санкціонованих обшуків за місцем виробництва, зберігання та реалізації фальсифікованої харчової продукції а також у помешканнях фігурантів. За результатами обшуків вилучено:

  • приблизно 7 тонн сиру твердого без маркування, який готувався для розфасовування під різними білоруськими брендами;
  • більше 4 тонн масла вершкового, готового для реалізації під брендом однієї з білоруських торгових марок;
  • понад 600 кг спредів;
  • етикетки та пакувальні матеріали білоруських торгових марок.

Жодних документів, які б свідчили про походження, якість і склад вказаних харчових продуктів, у зловмисників не було. Вартість вилученої фальсифікованої продукції становить приблизно 2 мільйони гривень.

Наразі слідчі здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) та частиною 3 статті 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews