Родина Васильків дала Буковині ціле гроно відомих людей. Про це нагадала Марія Матіос з акцентом на постаті легендарного Николая Василька.
Пише https://pogliad.ua
Перегляньте також:
- Нічна атака РФ по Чернівцях: рятувальники показали наслідки російського терору (фото, відео)
- Укриття у Чернівцях: де знайти і в якому вони стані
“Шановні посли і шановне панство! Хочу нагадати для тих, хто не знав, але вже забув: Буковина – слов’янська земля. Ще в часи Володимира Великого вона входила до складу Київської Русі, а потім належала до Галицького князівства, і слов’янською повинна залишитися. Так просили передати мої бідні, але горді свого походження виборці”.
Цим словам 120 років: 1 травня 1900 р. в австрійському парламенті їх виголосив 32-річний депутат Николай ВАСИЛЬКО, обраний від Вижницько-Путильського округу. 25 березня його день народження. Про це нагадала на своїй сторінці у фейсбук українська письменниця Марія Матіос.
“Величезна і розгалужена родина Васильків дала Буковині ціле гроно відомих людей: двоюрідний дядько Николая – Александер – тричі був головою буковинського парламенту (за нинішніми мірками – головою обласної ради), троюрідний
брат Георг також очолював буковинський парламент. Ще один троюрідний брат – Стефан – був командиром Гуцульського добровольчого батальйону у час Першої світової війни. Троюрідна племінниця Зоя стала знаменитим австрійським астрономом. Ще одна племінниця – Теофіла – очолювала Австрійський державний архів.
Та найбільшу славу здобув саме Николай, політичний талант якого найбільш проявився під час Першої світової, повстання УНР та в момент підписання Брестського миру. Николай Василько очолював українські дипломатичні місії часів Петлюри у Відні, Берліні і Берні.
У БУКОВІЙ ЗЕМЛІ я зробила спробу реанімувати ці видатні постаті. І зокрема, Николая Василька.
Коли ви випадком проїжджатимете вижницький Берегомет, зупиніться там, де тепер місцева лікарня. То родинне гніздо Васильків.
На фото добре видно оздоблення маєтку, поки його не спалило і не розграбувало “доблесне” російське військо під час окупації Берегомета 1915 року.

Ще на однім фото видно, як Васильки приймали у своєму маєтку буковинських школярів.

Ну, а останнє фото – мій жарт. За допомогою нехитрого фотомонтажу я спробувала уявити свою зустріч з Николаєм Васильком у Відні, перед дверима будинку, в якому він мешкав.

Читайте БУКОВУ ЗЕМЛЮ і ви дізнаєтеся багато цікавих – невигаданих – речей. І не лише про Буковину”, – йдеться у дописі Марії Матіос.
За матеріалами https://pogliad.ua