Спільні інтереси та особисті кордони: Як зберегти дружні стосунки з членами родини під час карантину

04.04.2020 16:08   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Психологи стверджують, що перед прийняттям категоричних рішень варто подумати, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати.

Введення карантину призвело до того, що люди перебувають в одному приміщенні з родиною, друзями або співмешканцями 24/7 і це не може не вплинути на якість стосунків.

Психологи у Telegram-каналі МОЗ "Психологічна підтримка" пояснюють, що перебуваючи в замкнутому просторі, люди починають конфліктувати частіше.

За їхніми словами, кількість викликів поліції в зв'язку з конфліктами всередині сім'ї лише зростає, люди більше скаржаться один на одного, починають вдаватися до погроз розлучення, а хтось намагається роз'їхатися, залишаючи близьких на самоті.

Експерти припускають, що вже скоро кількість конфліктів, які можуть призвести до розлучення, значно збільшиться. 

Тож, щоб цього не сталося, вони дали декілька рекомендацій людям, які вже відчули, що карантин змінив їх настрій та відношення до інших:

  • Найгірший варіант - шукати ворога серед членів родини. Зараз інститут сім'ї у порівнянні з попередніми століттями втрачає свою важливість, але ми не повинні ігнорувати той факт, що сім'я - це важлива соціальна група, завдяки якій будується суспільство в цілому.
  • Слід пам'ятати, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати. Щоб оцінити наслідки можливого розриву можна вдатися до такої техніки як квадрат Декарта. Її можна використовувати перед прийняттям будь-якого рішення у вашому житті. Ви можете ознайомитися з нею в інтернеті, адже це дуже поширена техніка. Багато хто її ігнорує, називаючи банальним прийомом виписати "за" і "проти". Але насправді це одна з когнітивних технік, яка впливає на якість нашого вибору.
  • Для того, щоб не конфліктувати з близькими, перебуваючи з ними в одному приміщенні, варто займатися не лише спільним дозвіллям, а й обрати для себе щось особливе (читання книг, фізичне навантаження, медитації).
  • Намагайтеся знайти можливість ізолюватися всередині сім'ї. Це означає, що вам необхідно визначити свої особисті кордони ще до того, як почнуться конфлікти.

Експерти підкреслюють, що в житті кожної людини є свої труднощі, які можуть стати причиною сварок у сім’ї і щоб їх не допустити, варто вдатися до певних превентивних заходів.

 

 "Пам’ятайте: немає нічого кращого, ніж проявити свою самостійність, вміти сказати "ні" та окреслити особисті кордони, які не будуть порушуватися", - радять вони.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews