У Ратуші пояснили, чому демонтували погруддя Воробкевичу в університетському скверику

14.06.2021 13:01   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців
Директор департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міськради Андрій Тимофійчук роз'яснив ситуацію з демонтажем пам'ятника Сидору Воробкевичу у сквері на розі вулиць М.Коцюбинського та Університетської на своїй сторінці у соцмережі.
 
"Насправді погруддя виготовлене з гіпсу, постамент з пісковику. І по суті слугував макетом мідного погруддя, встановленого у 2009 році вже на гранітному постаменті біля школи на вулиці Сидора Воробкевича. Зважаючи на це, пам’ятник у сквері біля університету не був віднесений до пам’ятників монументального мистецтва, не був взятий на державний облік (отже не носив цінності) та й взагалі не мав балансоутримувача, на відміну від пам‘ятника біля 27 школи.
 
Всі могли переконатися, що погруддя у вкрай поганому стані: скульптура Сидора Воробкевича залишалася то без носа, то без вуха через вплив погодніх умов, в голові з’явилися діри, вуса і борода перетворилися на решето, про що у свій час писав журналіст Василь Бабух. Більше того - пам'ятник становив загрозу для людей, що відпочивають у сквері, а особливо дітей. Матусі часто зверталися зі скаргами, що одного дня частина погруддя на когось впаде". - зазначив посадовець.
 
Підтвердженням цього є рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради ще від 25 травня 2010 року, яким за результатами комісійного обстеження визнано загальний технічний стан незадовільним, запропоновано замінити сюжет композиції та упорядкувати благоустрій скверу в цілому.
 
"Отже скверу та пам’ятнику довелося цілих 11 років чекати виконання цього рішення, - каже Андрій Тимофійчук. - Цікаво, що пропозицію стосовно демонтажу пам’ятника у сквері підтримував і його автор Микола Лисаківський, проте до тепер Сидір Воробкевич біля університету «розсипався на очах».
 
Наразі за рішенням комісії демонтували пам'ятник і передали його на зберігання до КП «Міськшеп».
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews