У буковинців побільшало правових запитань щодо земельної реформи

10.11.2021 23:47   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

З 1 липня нинішнього року в Україні запрацював ринок землі. За понад 100 днів земельної реформи нотаріуси Чернівецької області посвідчили 544 правочини щодо відчуження сільськогосподарської землі площею майже 343 га. Такі дані Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зі стартом ринку землі у буковинців побільшало правових запитань (якщо у 2020 році до місцевих центрів та бюро правової допомоги щодо земельного права звернулося 355 краян, то лише за 9 місяців 2021 року –  587). Пов’язані вони передусім із неврегульованими проблемами  в галузі законодавства, земельними відносинами, взаєминами між орендарями та орендодавцями, власниками землі й тими, хто хоче придбати земельну ділянку. Тому, для покращення правової обізнаності громадян, посилення захисту їхніх прав у сфері земельних відносин фахівці системи безоплатної правової допомоги у Чернівецькій області проводять різноманітні заходи.

Насамперед, це виїзні консультування в сільській місцевості, під час яких громадяни можуть отримати відповіді на найпоширеніші питання, зокрема, це:  присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, безоплатна передача земельної ділянки, припинення договору оренди землі та інші. Окрім того, проводять різноманітні правопросвітницькі заходи серед мешканців віддалених населених пунктів із метою підвищення їх правової обізнаності у сфері земельних відносин.

- Власники земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості повинні знати, що за Законом України «Про безоплатну правову допомогу» вони мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, що включає такі види послуг: надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації; захист; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру. Тож мета наших виїздів, зокрема, полягає і в необхідності донести їм цю інформацію, – зазначила в.о.директора Кельменецького місцевого центру з надання БВПД Юлія Олійник.

Для підвищення обізнаності мешканців громад про систему БПД та земельну реформу місцеві центри з надання БВПД налагодили комунікацію з головами об’єднаних територіальних громад, новопризначеними старостами задля спільного забезпечення реалізації прав громадян на землю. А робочі зустрічі з орендарями земельних ділянок дають можливість громадянам отримати консультації від юристів щодо: продовження, оренди, реєстрації, припинення дії договору оренди земельної ділянки та можливості купівлі земельної ділянки у землевласника.

Які зміни внесено до Земельного кодексу України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості? Які механізми відчуження речових прав на житловий будинок, будівлю, споруду та прав на земельну ділянку під ними. Чи потрібна зміна цільового призначення земельної ділянки при переході  права власності на об’єкт нерухомого майна? Відповіді на ці та інші актуальні питання у сфері земельних правовідносин нещодавно надали фахівці Вижницького місцевого центру з надання БВПД Галина Лашкіба та Ірина Коваль під час комунікативного заходу з працівниками комунального підприємства “Вижницьке районне бюро технічної інвентаризації”.

Після заходу працівники та відвідувачі бюро мали також можливість поспілкуватися з юристками й на інші теми, а саме: про порядок оформлення спадщини, виправлення допущених у документах помилок, житлове право.

Низку заходів у рамках проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» провели у жовтні й фахівці Чернівецького місцевого центру з надання БВПД. Так, начальник відділу “Кіцманське бюро правової допомоги” Анжела Косинська організувала правопросвітницький захід на тему: “Земельна реформа в Україні. Коротко про основне” в старостаті села Ошихліби.

А юристка відділу «Чернівецьке бюро правової допомоги» Анастасія Тирон провела консультування та виїзний прийом громадян у Чернівецькій міській філії обласного центру зайнятості. Люди, які перебувають на обліку як безробітні, дізналися, зокрема,  про купівлю-продаж земельних паїв та приватизацію земельних ділянок.

Довідково

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо земельних правовідносин – звертайтеся до фахівців системи надання безоплатної правової допомоги:

· за безкоштовним номером: 0 800 213 103;

· безпосередньо у місцевих центрах та бюро правової допомоги, контакти яких можна знайти на нашому сайті: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/;

· у дистанційних або мобільних пунктах доступу до БПД, графік роботи яких можливо дізнатися в найближчому місцевому центрі/бюро правової допомоги;

· поставивши запитання у месенджер Facebook-сторінок центрів системи надання БПД.

Також ви маєте можливість переглянути необхідні правові консультації із земельних питань на довідково-інформаційній платформі:  «WikiLegalAid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Для клієнтів системи безоплатної правової допомоги розроблено пакет інформаційних матеріалів із питань земельних правовідносин, які можливо  завантажити на нашому вебсайті за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/novyny/rozrobleno-paket-informatsijnyh-materialiv-z-pytan-zemelnyh-pravovidnosyn/

   Корисні ресурси для власників землі:

· Державний реєстр речових прав на нерухоме майно: https://kap.minjust.gov.ua/

· Єдиний державний реєстр адміністративних послуг: https://my.gov.ua/

· Електронні послуги Держгеокадастру: https://e.land.gov.ua/

· Державний земельний кадастр: https://map.land.gov.ua/

· Нормативна грошова оцінка землі: https://ngo.land.gov.ua/

· Державний аграрний реєстр: https://www.ar.gov.ua/

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews