На відкритій онлайн-лекції зацікавленим розкажуть усе про ретропрозу
Опубліковано : Ігор Кравців
Відкрита онлайн-лекція письменника, журналіста Владислава Івченка «Ретропроза: анатомія» відбудеться 25 листопада о 18:00. Її ініціювала команда Літературної премії імені Василя Кожелянка.
Долучитися до лекції можна, заповнивши google-форму: https://bit.ly/3qRNDu0. З технічних причин кількість учасників обмежена, а приєднання до ефіру відбуватиметься з 17:30 до 17:55.
Лекція про ретропрозу призначена насамперед учасникам і потенційним учасникам конкурсу на здобуття Літературної премії імені Василя Кожелянка, а також усім зацікавленим. Вона посприяє формуванню чіткішого уявлення про ретропрозу. Владислав Івченко розповість про жанрову специфіку ретропрози, сформулює її основні риси, закони/правила творення, розкаже про специфіку написання у великих формах та малих. Учасники лекції довідаються про рівень української ретропрози, її місце у контексті світової, тенденції, актуальність, а також наскільки твори цього сегменту популярні та які їхні перспективи.
Приходьте, слухайте, запитуйте, доповнюйте, сперечайтеся.
Владислав Івченко народився 1976 року в Києві, живе у Сумах. У 2000–2015 роках працював журналістом та редактором міської газети. Пише з 1998 року, від 2004-го – переважно українською. Автор 19-ти виданих книжок, лауреат кількох премій.
Владислав Івченко – автор романів, оповідань, сценаріїв. Творець відомої, популярної серед читачів серії ретродетективів, головним героєм яких є сищик Іван Карпович Підіпригора. Його твори поєднують у собі також елементи пригодницької літератури, фантастики, детектива і навіть альтернативної історії, звідси гротеск як один із яскравих виражальних засобів та гумор. Владислав Івченко працює як з минулим (як-от у згаданій серії, у романі «Одного разу на Дикому Сході», «Два пасинки Митрополита», «Ліхіє дев’яності: Як не сумували Суми» тощо), так і з сучасними подіями (дилогія «2014», роман «Третій фронт», «Детективна агенція «Буря і Натиск», «Три битви з Левіафаном» тощо), в оригінальній формі осмислюючи актуальні суспільно-політичні, ментальні феномени та роль причинно-наслідкових зв’язків як в історії колективній, так і в приватній.
Нагадуємо, що триває прийом заявок на участь у конкурсі на здобуття Літературної премії імені Василя Кожелянка: http://lsd.co.ua/literaturna-premiya-imeni-vasylya-kozhelyanka-start/
Джерело: CvNews