Перший етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту стартував на Буковині
Опубліковано : Ігор Кравців
Такі заходи знадобилися, бо украй небезпечна недуга, котру в Україні не реєстрували з 2015 року, знову повернулася. Вірус поліомієліту виявили у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті, причому у двох випадках він призвів до паралічу у малюків.
Зробити належні щеплення своїм дітям закликав батьків Буковини під час брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний.
У нашому краї лише 73% дітей до року отримали усі необхідні дози вакцини від поліомієліту. В Україні загалом цей показник трохи вищий – 80%. Тим часом, для формування колективного захисту необхідно, аби щепленими були 95% малюків.
- Поліомієліт – важке інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему дитини. Він може загрожувати невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин, адже має здатність вражати дихальні м’язи. Ліків від цієї хвороби не існує, єдиний захист – щеплення, – наголосив Олег Чорний.
За його словами, найбільш вразливими до поліомієліту є діти до шести років.
Є два типи безпечних та ефективних вакцин від поліо: інактивована (ІПВ), яку вводять ін’єкційно, та оральна (ОПВ) – краплі, які крапають у рот. Обидві захищають від інфікування поліомієлітом, проте ОПВ забезпечує захист і від безсимптомного носійства.
Згідно з Календарем профілактичних щеплень України, дітей вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років. Перші дві дози – ІПВ, решта – ОПВ. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.
Поліовірус передається від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу, воду. Він також може залишатися на іграшках та побутових речах, які контактували зі слиною та калом інфікованих.
Другий етап кампанії із вакцинації дітей від поліомієліту в Україні проводитимуть навесні. Під час нього щеплюватимуть усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні дози відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту від інфікування та зупинення циркуляції вірусу.
Джерело: CvNews