Як правильно працювати із людьми, котрі постраждали внаслідок військового конфлікту. Семінар на таку тему у Вижницькому районі провела група професорів із Тихоокеанського університету Сіетла.
Послухати їх прийшли представники територіальних громад, рятувальники, поліціянти, лікарі, психологи закладів освіти, реабілітологи, соціальні працівники.
Перегляньте також:
- Палив релейну шафу та фіксував на відео будівлю СБУ: у Чернівцях судили військового, якого завербували для диверсій
- У Чернівцях планують відремонтувати завулок за понад 1,3 млн грн
Учасників семінару привітала заступниця начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Ірина Ісопенко.
– Вдячні американським друзям за таку вагому підтримку. Війна торкнулася кожної української родини. І хоча ми нація сильних і незламних людей, усе одно маємо почуття та емоції. Тому ментальне здоров’я у такий непростий час повинно бути в пріоритеті. Вірю, що з вашою допомогою українці ще більше зміцнять свій дух, – зауважила Ірина Ісопенко.
Доктори Джон Тоберн, Джефф Голгуін та Крістофер Тобі, котрі є фахівцями у різних галузях психології, ділилися з буковинцями своїм досвідом. Розповідали, як працювати з людьми, які мають післявоєнну травму, депресивний стан чи складні умови життя.
Американські фахівці зауважили, що раді працювати на Буковині та щиро сподіваються – семінар допоможе місцевим фахівцям підвищити кваліфікацію у допомозі ближнім.
Окрім Буковини, професори із Тихоокеанського університету Сіетла проводили семінари також у Волинській, Рівненській та Івано-Франківській областях.
Як вважає начальник Вижницької РВА Михайло Чорней, війна в Україні триває, тож волонтери, психологи і вчителі масово будуть стикатися із різними формами посттравматичних синдромів, як серед дорослих, так і серед дітей. Тож організатори планують провести ще низку семінарів та навчань на цю тему у Чернівецькій області.