Чернівцігаз перейшов до Нафтогазу. Чому так трапилось та що це змінює

28.11.2023 19:06   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

27 листопада стало відомо, що акціонерне товариство "Чернівцігаз" перейшло під контроль Групи "Нафтогаз".

Таким чином Нафтогазу підпорядковуються вже 22 газорозподільні підприємства. Так Чернівцігаз став державним оператором.Суспільне Чернівці пояснює, що цьому передувало, чому облгази переходять до держави та на що це може вплинути в майбутньому.

Чому так звані "облгази" переходять до Нафтогазу

Торік у травні було рішення суду, за яким 26 облгазів мали перейти під контроль держави. 20 з цих компаній через РГК контролює підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ.

Підставою для рішення суду стала справа Державного бюро розслідувань щодо стягнення орендної плати з облгазів за право користування газовими мережами. Збитки держави слідчі оцінили у майже 1,5 млрд грн.

До повномасштабної війни структури Фірташа фактично мали монополію на газовому ринку для населення. Під його контролем перебували як облгази, так і газзбути, повідомляє СБУ.

null

У травні цьогоріч правоохоронці повідомили підозри Фірташу і топменеджменту його компаній через ймовірно масштабну схему привласнення державного газу. Загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, за 2016-22 роки може становити понад 18 мільярди гривень, йдеться у повідомленні СБУ.

До кінця 2023 року "Нафтогаз" планує інтегрувати всі арештовані судом 26 газорозподільних компаній – так званих "облгазів". Наразі Нафтогаз контролює вже 22 газорозподільні підприємства.

null

Що зміниться для споживачів

Чернівцігаз обслуговує понад 230 тисяч домогосподарств та орієнтовно три тисячі юридичних осіб області. Водночас вартість газопостачання та особові рахунки споживачів не зміняться.

У пресслужбі Чернівцігазу повідомили, що підприємство перейшло під держуправління "задля стабілізації ситуації в енергетичній сфері".

"Людей не повинно нічого хвилювати, окрім того, що зміниться компанія, на яку потрібно буде перераховувати кошти, яка нормально буде відповідати перед вами за якість газопостачання", — сказала у коментарі Суспільному координаторка житлово-комунальних програм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко.

За її словами, в країні розгалужені мережі газопостачання, які збудували ще в радянські часи, – вони були розраховані на іншу потужність. Труб забагато, а грошей на їхнє обслуговування не вистачає. За словами Бойко, через війну та політику уряду щодо непідняття тарифів, проблеми з обслуговуванням мереж накопичуватимуться.

"Зараз ми маємо війну і таку політику уряду, що тарифи ми не підвищуємо, але проблеми від цього не зникають, а тільки накопичуються. До чого я веду? Незважаючи на те, що тепер облгази рано чи пізно всі вони стануть державними, тарифи доведеться піднімати. Якщо не зараз, то тариф на газ та тариф на обслуговування мереж, чи це буде цього року, чи наступного, чи після перемоги, то це точно відбудеться", — каже Бойко.

Що відомо про нового керівника Чернівцігазу

27 листопада у Чернівцігазі замінили керівника. Замість Віктора Горди, який очолював підприємство понад 10 років, керівником став Едуард Савік. Раніше він працював заступником директорів регіональних центрів МВС на Волині та Львівщині.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews