Відтепер дані чоловіків перевіряють на місці, а не у телефонному режимі.
В Україні на кордонах посилили перевірку чоловіків, які намагаються виїхати за межі України під час воєнного стану та мобілізації. У Чернівецькій області для перевірки військово-облікових документів для перетину кордону почали залучати представників ТЦК та СП. Вони на місці, а не у телефонному режимі, перевіряють довідки та документи військовозобов’язаних. Таке нововведення запрацювало з нового 2024 року, пише “Інформатор”.
Перегляньте також:
- Палив релейну шафу та фіксував на відео будівлю СБУ: у Чернівцях судили військового, якого завербували для диверсій
- У Чернівцях планують відремонтувати завулок за понад 1,3 млн грн
Про роботу ТЦК на пунктах пропуску Буковини повідомив помічник начальника Чернівецького прикордонного загону, підполковник Ігор Заруднєв. Він підкреслив, що перевірка документів на місці є набагато ефективнішою.
За словами Заруднєва, раніше прикордонники у телефонному режиму зв’язувались з ТЦК для перевірки довідок, необхідних для дозволу перетнути кордону військовозобов’язаними чоловіками. Попри те, дуже часто у довідках все ж змінювали дані, приміром, цифру 3 змінювали на 8. Змінювали рік, місяць. Таким чином фактично довідка була видана ТЦК, але на практиці виявлялась підробленою. Щоб зменшити кількість таких випадків, чоловіків почали перевіряти на місці – у пунктах пропуску.
“Наприклад, прикордонник телефонував до ТЦК, казав, що тримає в руках довідку на такого-то громадянина, і просив перевірити, чи її видавали. І довідку видавали, але в ній змінені цифри, наприклад, про відстрочку. Найчастіше було виправлення з “3” на “8”. Наприклад, з “2023” року на “2028”. Або переправляли не рік, а місяць, щоби залишалося вікно, щоб перетнути кордон. Тобто так, довідка видавалась, але вона вже підроблена і недійсна. Це кримінальна стаття”, — розповів Заруднєв.
Підполковник каже, що найчастіше підробляють довідки про багатодітність чоловіків. Підробляють як свідоцтва про народження дітей, так і їх вік. Загалом протягом 2023 року чоловікам у понад 500 випадках було відмовлено у перетині кордону.
За словами Заруднєва, представники ТЦК здійснюють перевірку військово-облікових документів більш фахово. Спершу ТЦК працювали лише у Луцькому прикордонному загоні, а згодом почали працювати на всьому західному кордоні. У великих КПП представники ТЦК перебувають постійно.