Новопризначеному командиру 107 бригади тероборони Чернівецької області Ігореві Ісаченку 48 років. Він з родини військових. До повномасштабного вторгнення жив у Бахмуті. Був учасником АТО. У 2022 році, після трьох років пенсії, повернувся на фронт: виконував бойові завдання поблизу Мар’їнки та Красногорівки.
Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про нового очільника бригади та його плани на посаді.
Перегляньте також:
- Укриття у Чернівцях: де знайти і в якому вони стані
- Атака “Шахедів” на Чернівці: стали відомі подробиці наслідків обстрілу РФ
Після трьох років пенсії повернувся на фронт
Ігор Ісаченко виріс у родині військових. До десяти років жив у військовому містечку в Німеччині, а у 1990 році повернувся в Україну. Згодом вступив до військового училища.
З 2015 року служив у добровольчому батальйоні “Київська Русь”, а згодом був заступником командира одного з батальйонів 54 механізованої бригади. Про це Ісаченко розповів у коментарі Суспільному.
У 2019 році військовий звільнився зі служби й пішов на пенсію.
Разом із сім’єю він проживав у Бахмуті – коли почалася повномасштабна війна, вивіз родину у безпечне місце. Тоді у Київській області натрапив на колону російських військових. Разом з іншими чоловіками зміг відібрати у них бойову машину, однак потрапив у засідку. Тоді Ісаченко отримав травму й деякий час проходив лікування. Коли одужав, знову призвався на військову службу.
Ісаченка направили служити у 109 бригаді тероборони, яка дислокується на Донеччині. У складі одного з батальйонів воював на Луганському напрямку, а також поблизу Мар’їнки та Красногорівки. Торік став заступником командира бригади.
“Завдання визначатиму сам”
За словами Ісаченка, наразі ознайомлюється з тим, що відбувається у бригаді. Опісля визначатиме завдання.
“Наразі дивлюся, який стан справ у бригаді. Він дещо плачевний, бо чомусь не було ні місцевості, ні військового містечка, тому бригада “кочує” з місця на місце. Нещодавно нам виділили місце, але там ще нічого не облаштували”, – каже Ісаченко.
Ісаченко каже, у Донецькій бригаді тероборони військових було більше через велику кількість батальйонів.Також, попри постійні ракетні обстріли з боку російської армії, через які постраждало багато будівель, все ж мали місце для перебування бійців.
“Тут чомусь не таке відношення до бригади. Чому, наприклад, не допомогти нашим військовим, щоб вони могли нормально підготуватися до ведення самооборонних чи наступальних дій. А для цього треба десь збирати військових й організовувати заняття. Це не робиться на колінцях”, – каже Ісаченко.
Зараз новий очільник планує налагоджувати управління всередині бригади та взаємодію з місцевою владою й іншими військовими формуваннями області.
Чому звільнили попереднього командира
З 2021 року 107 бригаду Чернівецької ТРО очолював Андрій Цісак. У лютому 2024 року Цісака перевели з посади командира. Причиною стали кадрові зміни в Силах тероборони після зміни головнокомандувача, коментував Цісак Суспільному.
“Замінили головнокомандувача Збройних сил [з Залужного на Сирського — ред.], приблизно 15 генералів-командувачів родів військ, і відповідно замінили багато командирів військових частин, зокрема тероборони. Прийнято рішення замінити тих, хто на початку вторгнення очолили колективи, взяли на себе відповідальність. Чи буде це рішення правильним — час покаже”, — казав він.
11 березня у відповіді на запит Суспільного у Командуванні сил ТрО ЗСУ вказали, що полковника Цісака “призначено офіцером резерву офіцерського складу роти резерву офіцерського складу військової частини А4273”.