Чернівчанка Анджела Гуріна, яку засудили на 5 років за поширення інформації про розташування військових, програла апеляцію
Опубліковано : Іванна Капустянська
Чернівецький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу захисника Анжели Гуріної, а вирок Першотравневого районного суду — без змін.
Про це йдеться в ухвалі Чернівецького апеляційного суду від 4 квітня, пише "Суспільне".
У коментарі Суспільному адвокат Гуріної Георгій Боднарюк повідомив, що з рішенням апеляційного суду не згідні й подають касаційну скаргу.
У апеляційній скарзі захисник вказував, що не погоджується із рішенням суду першої інстанції. Вважає його незаконним та необґрунтованим. І просив скасувати оскаржуваний вирок та закрити кримінальне провадження.
А прокурор вважав, що подана апеляційна скарга є необґрунтованою та безпідставною.
Наприклад, захисник зазначав, що у жінки не було умислу завдати шкоди зовнішній та внутрішній безпеці, а її метою було "захистити права людини від незаконних дій інших людей". Казав, що відео, які публікувала Гуріна, не мають інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії ЗСУ. Також адвокат стверджував, що місце розташування об'єкта, який зняла й опублікувала Гуріна — є загально відомим, і не є бойовим підрозділом та не є військовим формуванням.
Прокурор відповідав, що доводи про відсутність складу злочину, спростовується тим, що відео переглянули майже 9 тисяч людей, на відео зафіксоване місце розташування обʼєкта, інформації щодо розміщення якого у відкритому доступі немає. Також, за словами прокурора, таку інформацію не оприлюднювали на офіційних сайтах МОУ та Генерального штабу ЗСУ.
Згідно з ухвалою, за словами Гуріної, влітку 2023 року, приблизно о 18 годині вона з громадськими активістами прибули на одну з вулиць у Чернівцях, через те, що знайомого нібито незаконно затримали невідомі.
"Вони приїхали, щоб його врятувати, викликати слідчо-оперативну групу та скласти заяву про незаконне утримання. Вона перебувала там орієнтовно годину. Зробила пару відео для свого захисту та підтримки, щоб вплинути на невідомих людей, які його викрали, зйомку проводила через ворота. Це було громадське місце — вулиця. На відео також підтвердила, що рятувала знайомого. На місці зйомки були різні люди у військовій формі. На її думку, там були ТЦК та СП. Вона знімала ворота і дівчат, які сперечались. Про те, що в країні воєнний стан, відомо", — йдеться в ухвалі.
Також в ухвалі зазначили, що про заборону проведення зйомки їй повідомляли кілька разів, а вона керувалася статтею 34 Конституції України. Фіксувала не військових, а вела зйомку, щоб не були порушені права інших.
"Знайомого утримували незаконно і вона вирішила це зробити для іміджу країни. Після його порятунку він навіть не подякував", — йдеться в ухвалі.
Станом на той день, 26 червня 2023 року, мала канали в соцмережах, на які вона виклала відео, які досліджували в суді. Вона опублікувала їх для розголосу і підтримки. Зміни до відеозаписів не вносила, не замаскувала відео, через те, що зробила запит в ЦНАПі і з`ясувалося, що за тією адресою розташовані вісім юридичних осіб.
"Витяги виставила в соцмережі для свого захисту. Те, що військова частина не є в публічному доступі, не усвідомлювала. Вважає, що проявляла небайдужість на рівні громадськості. Її дії не були спрямовані на порушення закону. Військову частину перед собою на відео вона не бачила, їй ніхто не представлявся і не показував документи", — йдеться в ухвалі.
Також в ухвалі йдеться, що суд врахував негативну характеристику жінки, з якої вбачається, що вона неодноразово вступала у конфлікти з військовослужбовцями ТЦК, з відеофіксацією конфліктних ситуацій та її розповсюдженням в інтернеті.
Раніше Суспільне Чернівці розповідало, що Гуріна та адвокат вирішили оскаржити рішення суду першої інстанції:
Джерело: CvNews
