Буковинців штрафуватимуть за спалювання сухостою

Опубліковано:
16 Березня, 2026 о 10:31

На Буковині з початком потепління знову зростає кількість пожеж на відкритих територіях. Лише за останній тиждень в області вигоріло майже 55 гектарів землі через спалювання сухої трави. Рятувальники планують проводити рейди, щоб виявляти паліїв.

Про це повідомила начальниця сектору зв’язків зі ЗМІ управління ДСНС у Чернівецькій області Мирослава Іванчук.



За її словами, із настанням теплої погоди рятувальники фіксують щоденне зростання кількості таких пожеж.

«Починається потепління, і ми знову фіксуємо зростання пожеж на відкритих територіях. Щодня їх кількість збільшується. Палять траву і навесні, і восени. Та навесні це триваліший період — пожежі можуть виникати впродовж двох місяців. Припиняються вони лише тоді, коли зеленіє трава», — каже Мирослава Іванчук.

Торік пожежі на відкритих територіях почалися ще в лютому через відсутність снігу. Цього року сезон підпалів розпочався дещо пізніше, однак кількість загорянь також швидко зростає.

Станом на зараз у Чернівецькій області зафіксували 207 виїздів рятувальників на пожежі, тоді як у 2025 році їх було 361. Лише 10 березня рятувальники зафіксували 12 пожеж, із яких дев’ять виникли на відкритих територіях.

«Це лише початок сезону, і далі кількість пожеж буде зростати», — зазначає Іванчук.

Через підпали сухої трави вже є постраждалі. Зокрема, цього року через таку пожежу згорів житловий будинок, а також травмувався чоловік. Минулого року на Буковині зафіксували три випадки загибелі людей на пожежах на відкритій території, які виникли через необережне поводження з вогнем.

Рятувальники наголошують, що вогонь на сухій траві поширюється дуже швидко. За кілька хвилин невелике займання може перерости у масштабну пожежу.

Щоб запобігти новим підпалам, фахівці ДСНС проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну кампанію в громадах. Також рятувальники здійснюватимуть рейди, об’їжджатимуть території та використовуватимуть безпілотники для фіксації паліїв на фото та відео.

У разі виявлення порушників на них складатимуть адміністративні протоколи.

Які штрафи передбачені за підпал сухої трави

Згідно зі статтею 77¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачені штрафи:

  • для громадян — від 3060 до 6120 гривень;

  • для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 гривень.

Якщо підпал здійснено на територіях природно-заповідного фонду, штраф становить:

  • для громадян — від 6120 до 12 240 гривень;

  • для посадових осіб — від 21 420 до 30 600 гривень.

Крім того, за порушення вимог пожежної безпеки (стаття 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення) передбачено штраф:

  • для громадян — від 1700 до 3400 гривень;

  • для посадових осіб — від 3400 до 5100 гривень.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Молодий Буковинець
Теги: #спалювання сухостою, #штрафи





Статті

Інтерв'ю
«Щороку Чернівціводоканал має замінювати щонайменше 50 кілометрів труб — власними силами»: інтервʼю з гендиректором Володимиром Антоненком
09:43, 24 Листопада, 2025

«Щороку Чернівціводоканал має замінювати щонайменше 50 кілометрів труб — власними силами»: інтервʼю з гендиректором Володимиром Антоненком

Блоги

ТОП новини Буковини: