У 2026 році шість навчальних закладів Буковини приєднаються до пілотного впровадження реформи старшої школи з трирічним навчанням у старших класах. Міністерство освіти і науки України вже оприлюднило список закладів, загалом по Україні в пілоті візьмуть участь 150 ліцеїв.
Серед учасників на Буковині:
Перегляньте також:
- На Буковині викрили одного з найбільших дистриб’юторів контрафактних сигарет у регіоні
- “На щиті”: Буковина проводить в останній шлях трьох Героїв
-
Опорний заклад «Мигівський ліцей» (Берегометська селищна рада)
-
Красноїльський ліцей імені Алєксандру Ілскі (Красноїльська селищна рада)
-
Великокучурівський ЗЗСО імені В. Бузенка
-
Іспаський опорний ліцей ім. Миколи Марфієвича (Вижницька міська рада)
-
Чернівецький ліцей № 12 «Ювілейний»
-
Комунальний заклад «Буковинський ліцей успішної молоді»
Учні старшої школи у пілотних ліцеях навчатимуться з 10 по 12 клас, опановуючи профільні предмети та вибіркові курси, які відповідають їхнім професійним інтересам. Заклади отримають фінансування на оновлення освітніх просторів та обладнання – сучасні лабораторії, техніку та інструменти для практичних занять.
Реформа передбачає, що із 2027 року всі школи поділятимуться на:
-
початкові школи (1–4 класи),
-
гімназії (1–9 класи),
-
ліцеї (10–12 класи), де старшокласники зможуть поглиблено опановувати профільні предмети та вибирати напрям навчання.
Крім того, у пілотних ліцеях запровадять посаду кар’єрного освітнього радника для допомоги учням у виборі профілю та плануванні майбутньої професії.