Прокурори Чернівецької обласної прокуратури домоглися реального покарання для трьох учасників організованої злочинної групи, що вимагала хабарі за безперешкодне перевезення контрафактних сигарет.
За даними слідства, інспектор поліції організував та очолив групу, до якої входили ще один працівник правоохоронних органів і цивільна особа. Правоохоронці викрили водія, який перевозив тютюнові вироби без марок акцизного податку України, після чого почали вимагати від нього неправомірну вигоду — 50 доларів США за кожен ящик.
Перегляньте також:
- На Буковині прикордонники зірвали спробу незаконного переправлення сигарет до Румунії
- На Буковині суд оштрафував чоловіка на 204 тис грн за контрабанду фільтрів для цигарок
Цивільний співучасник контактував із водієм, погоджував суму хабаря, маршрути перевезень і забезпечував супровід на іншому транспортному засобі. Слідством зафіксовано п’ять епізодів передання грошей на загальну суму 5,5 тисяч доларів США та 5 тисяч гривень.
Суд погодився з позицією прокурорів та визнав усіх трьох винними у вимаганні та отриманні неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 та ч. 3 ст. 368 КК України).
Організатора злочинної групи засуджено до 6 років 6 місяців позбавлення волі, його спільників — до 5,5 та 6 років ув’язнення.
Також усім трьом заборонено обіймати посади у правоохоронних органах протягом трьох років, а їхнє майно, окрім житла, підлягає конфіскації.
Досудове розслідування проводили слідчі 5-го слідчого відділу (м. Чернівці) Територіального управління ДБР у м. Хмельницькому.