На Буковині зросла кількість громад, де заборонили їздити на мотоциклах вночі

Опубліковано:
24 Липня, 2025 о 12:30

У чотирьох громадах Чернівецької області заборонили їздити вночі на мотоциклах та скутерах. Спершу таке рішення ухвалили на виконкомі Глибоцької селищної ради через звернення жителів, згодом це зробили й Новодністровська, Великокучурівська та Мамаївська громади. Так хочуть уникнути зайвого шуму ввечері, а також під час повітряних тривог.

Що про заборону кажуть жителі

У Глибоцькій громаді заборонили їздити на мотоциклах з 22:00 до 8:00, зокрема через те, що їх звук може нагадувати політ безпілотників. Обмеження діє впродовж дня також для мотоциклів, мопедів чи скутерів, які мають несправні чи модифіковані глушники.



Місцева жителька Тетяна каже, що позитивно ставиться до цього рішення.

“Неодноразово вночі прокидаєшся від цих звуків. Це лякає і мене, і дитину. Впродовж останніх кількох днів я помітила, що кількість зменшилася. Вночі взагалі не чутно було [мотоциклів]”, – каже жінка.

Глибочанин Костянтин теж підтримує рішення виконкому. Каже, що ввечері у центрі часто збирається молодь з мотоциклами і їздить по всьому селищу.

“Десь після 20:00-22:00 збираються й гасають по всій Глибоці – де треба і де не треба. Цей звук впливає на малих дітей, а на дорослих, таких як я віком, – тим паче”, – розповідає чоловік.

У рішенні йдеться, зокрема, про рекомендації для поліції посилити контроль, проводити рейди ввечері й вночі, а у разі порушень – фіксувати їх за статтею щодо дотримання тиші у населених пунктах. Вона передбачає штраф до 510 гривень. Так за перший тиждень дії рішення зареєстрували один протокол через порушення режиму тиші.

“Є достатньо норм, щоб зареєструвати ці порушення, зупинити транспорт, а також перевірити наявність шуму – для цього потрібно додатково викликати Держпродспоживслужбу. Це потребує часу, але є багато шумомірних апаратів, які могли б мати із собою поліцейські й на місці вимірювати рівень шуму”, – каже Глибоцький селищний голова Григорій Ванзуряк.

У Новодністровській громаді рішення ухвалили, зокрема й тому, що ввечері молодь часто організовує перегони по місту. Про це у коментарі Суспільному розповіла Новодністровська міська голова Наталія Цимбалюк.

“У них така розвага. Це може бути навіть і не під час повітряної тривоги, але діти та старші люди і так в стресі через нічні тривоги, а тут ще й увечері починаються ці перегони. В нас справді було багато звернень від людей”, – каже Цимбалюк.

За словами міської голови, попри те, що в країні є закон про дотримання режиму тиші, громади ухвалюють окремі рішення, аби поліцейські мали більше повноважень реагувати на порушення та притягувати за це до відповідальності.

Так планують реагувати на звернення громадян на спецлінію “102”, а також проводити рейди спільно з офіцерами громади, представниками громадськості, депутатами та фахівцями Держпродспоживслужби.

“Будемо патрулювати. Коли будуть порушення, то спершу буде роз’яснювальна робота, а потім вже, якщо нас не будуть чути…. […] Поліцейський, коли складатиме протокол, крім закону, матиме ще додаткове рішення, яке стосується громади”.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Суспільне.Чернівці
Теги: #заборона, #мопеди





Статті

Інтерв'ю
«Доступ до правдивої інформації є так само важливим, як доступ до питної води» — очільниця Львівського медіафоруму Оля Мирович
22:54, 20 Липня, 2025

«Доступ до правдивої інформації є так само важливим, як доступ до питної води» — очільниця Львівського медіафоруму Оля Мирович

Блоги

ТОП новини Буковини: