Половина очисних споруд на Буковині перебуває у поганому стані

Опубліковано:
28 Липня, 2025 о 09:16

На Буковині з 15-ти очисних споруд половина не відповідає санітарно-епідемічним нормам. Стічні води потрапляють у водойми не повністю очищеними – через це якість води гірша. Щоби змінити ситуацію громади, зокрема, подаються на грантові програми чи субвенцію з держбюджету.

Про це йдеться у відповіді обласної військової адміністрації на запит Суспільного.



Усім санітарним нормам відповідають очисні споруди у Кельменцях, Вижниці та Кіцмані, а у задовільному стані перебувають у Чернівцях, Новодністровську, Сокирянах, Путилі та Неполоківцях.

Водночас є ті населені пункти, де очисні споруди не відповідають нормам. У незадовільному стані такі споруди є у Сторожинці, Новоселиці, Хотині, Заставні, Глибоці, Берегометі та Кострижівці.

“Складна ситуація з очистки стічних вод склалася у Сторожинці, Заставні, Кострижівці та Глибоці. За результатами лабораторних досліджень там концентрація забруднювальних речовин значно перевищує норми”, – йдеться у відповіді на запит.

Аби змінити ситуацію, громади подаються на бюджетні, міжнародні та грантові програми:

  • Глибоцька рада отримає субвенцію з держбюджету у розмірі понад 11 мільйонів гривень на будівництво очисних споруд каналізації. Вони перемогли у конкурсі в межах програми відновлення України ІІІ.
  • Кострижівська рада звернулася до обласної ради з проханням виділити з обласного бюджету 300 тисяч гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво нових споруд потужністю 200 метрів кубічних на добу.
  • У Берегометській раді планують розглянути питання виділення грошей на будівництво очисних споруд та виділити земельну ділянку під будівництво.
  • Сторожинецька рада бере участь у конкурсі проєктів на будівництво очисних споруд у межах програми Lnterreg NEXT “Румунія-Україна”.

“Ми звернулися до департаменту фінансів розглянути можливість надати субвенцію з обласного бюджету, щоби розробити проєктно-кошторисну документацію на будівництво очисних споруд у селищі Кострижівка. Тоді проєкт можна буде реалізувати за рахунок державних чи міжнародних програм”, – пишуть у відповіді на запит.

Водночас Сторожинецька, Хотинська, Глибоцька та Новоселицька громади відкоригували проєктно-кошторисну документацію за новими цінами на будівництво очисних споруд каналізації. Проєкти зареєстрували на платформі DREAM.

Орієнтовно передбачили таке фінансування:

  • у Сторожинці – понад 260 млн грн,
  • в Хотині – понад 59 млн грн,
  • у Новоселиці – майже 45 млн грн,
  • у Глибоці – понад 22 млн грн.

До 2027 року мають завершити будівництво очисних споруд у Глибоці, Сторожинці та Новоселиці.

“Це можливо за умови повного фінансування з державного та місцевого бюджетів”, – йдеться у відповіді.

У Чернівецькій області до 2026 року діє програма “Питна вода Чернівецької області”, куди включили села і міста, де споруди не відповідають нормам. Упродовж останніх пʼяти років програму не фінансували з держбюджету. Також у ній не передбачили видатки з обласного фонду.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Буковини
Теги: #Буковина, #очисні споруди





Статті

Інтерв'ю
«Доступ до правдивої інформації є так само важливим, як доступ до питної води» — очільниця Львівського медіафоруму Оля Мирович
22:54, 20 Липня, 2025

«Доступ до правдивої інформації є так само важливим, як доступ до питної води» — очільниця Львівського медіафоруму Оля Мирович

Блоги

ТОП новини Буковини: