Скільки коштує Свята вечеря у Чернівцях у 2025 році: підрахунок цін на традиційні страви

Опубліковано:
21 Грудня, 2025 о 09:44

Цьогоріч орієнтовна вартість столу на Святу вечерю у Чернівцях становить близько 2000 гривень. Для підрахунку цін журналісти відвідали ринок «Центральний», а також врахували перелік обов’язкових страв, про які розповів священник Православної церкви України Василій Ковташ.

Які страви обов’язкові на Святвечір

Усі страви на Святу вечерю мають бути пісними. Головними серед них є кутя та узвар.



За словами отця Василія Ковташа, окрім куті й узвару, на святковому столі традиційно мають бути:

  • пісний борщ
  • вареники з капустою, картоплею або грибами
  • гриби
  • тушкована капуста
  • голубці
  • страви з квасолі
  • горох
  • пампушки

«Іноді, якщо не вистачає 12 страв, господиня додає те, що має вдома — квашені огірки чи помідори. Зазвичай також є колач або хліб. Люди вже взяли собі за традицію готувати на Святвечір рибу, однак церква цього не благословляє, бо це суворий піст», — зазначає священник.

Він додає, що в останній день посту — 24 грудня — рибу вживати не можна. Послаблення посту дозволяється хворим, матерям, які годують грудьми, дітям та військовим.

Скільки коштують основні страви

Кутя (пшениця, мак, мед, волоські горіхи) — 83 грн
Узвар (сушені яблука, груші, чорнослив, мед) — 35 грн

Пісний борщ — 90 грн

Вареники трьох видів (з капустою, картоплею та грибами) — 355 грн

Консервовані білі гриби — 350 грн за 0,5 л

Тушкована капуста — 50 грн

Голубці з грибами — 310 грн

Страва з квасолі — 50 грн

Горохове пюре — 20 грн

Пісні пампушки — 40 грн

Квашені огірки — 120 грн за 750 г
Квашені помідори — 80 грн за кг

Запечена риба (2 кг) — 280 грн

Великий колач — 160 грн

Загалом, з урахуванням усіх традиційних страв, Свята вечеря для родини у Чернівцях обійдеться приблизно у 2000 гривень. Остаточна сума залежить від вибору продуктів, їх кількості та того, чи готують господарі всі 12 страв.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Суспільне.Чернівці
Теги: #свята вечеря, #Ціни на продукти





Статті

Інтерв'ю
«Щороку Чернівціводоканал має замінювати щонайменше 50 кілометрів труб — власними силами»: інтервʼю з гендиректором Володимиром Антоненком
09:43, 24 Листопада, 2025

«Щороку Чернівціводоканал має замінювати щонайменше 50 кілометрів труб — власними силами»: інтервʼю з гендиректором Володимиром Антоненком

Блоги

ТОП новини Буковини: