У Чернівцях поліція відкрила кримінальне провадження через скидання барди Лужанським спиртзаводом

Опубліковано:
9 Грудня, 2025 о 11:19

Поліція розпочала кримінальне провадження за заявою Чернівецької міської влади щодо незаконного скидання відходів Лужанського спиртзаводу у міську каналізаційну систему. Про це повідомив міський голова Чернівців Роман Клічук.

За словами Клічука, головною причиною різкого смороду в місті є злив до каналізації барди — токсичного відходу переробки спирту. Завод, за його інформацією, працює без очисних споруд, а барда, потрапляючи в міську систему водовідведення, знищує мікрофлору на очисних станціях. Через це нечистоти не проходять належного очищення і потрапляють у річку Прут, що й спричиняє неприємний запах.



Міський голова зазначив, що попередні заходи впливу — зокрема штрафи та перекриття каналізаційних відводів підприємства — не дали результатів. За його словами, охоронці заводу зривали пломби й продовжували зливати барду.

«Цікаво, що під час перекриття каналізації завод не зачинявся. Певно, барду вивозили де-інде», — додав Клічук.

Крім того, він повідомив, що голова Мамаївської громади фактично самоусунулася від вирішення проблеми, оскільки перекриття системи водовідведення може залишити частину Лужан без послуг каналізації.

Розслідування триває.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Буковини
Теги: #Лужанський спиртзавод, #Роман Клічук, #скандал





Статті

Інтерв'ю
«Щороку Чернівціводоканал має замінювати щонайменше 50 кілометрів труб — власними силами»: інтервʼю з гендиректором Володимиром Антоненком
09:43, 24 Листопада, 2025

«Щороку Чернівціводоканал має замінювати щонайменше 50 кілометрів труб — власними силами»: інтервʼю з гендиректором Володимиром Антоненком

Блоги

ТОП новини Буковини: