Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.
Митрополита УПЦ МП Онуфрія зобов’язали надати рішення найвищих органів церковної влади стосовно:
Перегляньте також:
- Голова без паспорта. Що далі буде з УПЦ МП?
- Митрополиту УПЦ МП Онуфрію припинено громадянство України
виходу УПЦ зі структури РПЦ;
втрати чинності для УПЦ усіх положень Статуту РПЦ;
відкликання священнослужителів, ченців, черниць УПЦ зі складу Священного Синоду РПЦ, Архієрейського та Помісного соборів РПЦ, Міжсоборної присутності РПЦ, синодальних відділів та інших керівних та церковно-канонічних органів РПЦ, а також канонічних підрозділів РПЦ;
визнання недійсними ухвалені РПЦ рішення щодо анексії єпархій УПЦ та призначення РПЦ керівників єпархіальних управлінь УПЦ
Відповідне рішення довести до членів об’єднання УПЦ. Надати відповідне підтвердження щодо ухваленого рішення та щодо доведення його до членів об’єднання УПЦ
Усі порушення УПЦ МП має усунути до 18 серпня 2025 року.
Про усунення порушень, зазначених у цьому Приписі, у визначені в ньому строки надіслати до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті звіт з відповідними підтвердними доказами за підписом уповноваженої особи релігійної організації.
Російська православна церква випустила “Патріарший календар – 2025”, у якому, зокрема, поруч із патріархом Кирилом значаться предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій та всі українські архієреї.
УПЦ МП роками нібито намагається відмежуватись від РПЦ, втім, новий календар розставив усе на свої місця.
Серед інших доказів того, що УПЦ МП продовжує залишатись “під крилом” російської православної церкви – новий статут УПЦ МП, який досі офіційно не представили, але він посилається на грамоту 1990, яка закріплює їх як структурний підрозділ РПЦ.
Українська православна церква, яку очолює митрополит Онуфрій, згідно з власним статутом і статутом Російської православної церкви, з 1990-х років була самокерованою частиною РПЦ. У травні 2022 року після повномасштабного вторгнення УПЦ усунуло зі статуту частину пунктів, які пов’язують її з РПЦ, втім – не усі.
Так у статуті УПЦ зберегли посилання на грамоту патріарха Алексія ІІ 1990 року, де церкві надається самостійність і незалежність в управлінні. Але водночас у цій грамоті вказують, що зі світовим православ’ям УПЦ з’єднана через російську церкву.
Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму.
Служба безпеки викрила ще трьох кліриків УПЦ МП, які під час проповідей та спілкування з парафіянами виправдовували злочини Кремля та закликали до підтримки окупантів.