Вартість проїзду у тролейбусах Чернівців зросте до 16 гривень

Опубліковано:
7 Квітня, 2026 о 12:47

У Чернівцях з 13 квітня вартість проїзду у тролейбусах зросте з 13 до 16 гривень. Рішення ухвалили на позачерговому засіданні виконавчого комітету Чернівецької міської ради 7 квітня.

Зростання тарифу пов’язане з підвищенням цін на електроенергію та пальне, а також із зростанням мінімальної заробітної плати.



Для студентів під час навчального року проїзд коштуватиме 8 гривень, а школярі й надалі їздитимуть безкоштовно.

Раніше, у травні 2025 року, тариф підвищували з 12 до 13 грн, для студентів — з 6 до 7 грн. Тоді економічно обґрунтований тариф складав 13,61 грн, а різницю відшкодовував міський бюджет.

Публічні обговорення нового підвищення тривали з 23 березня до 6 квітня в електронному форматі. Участь у консультаціях взяли майже 280 осіб, і понад 57% назвали 16 грн «прийнятним тарифом».

Як пояснила директорка департаменту транспорту Чернівців Людмила Свирида, перегляд вартості проїзду був зумовлений збільшенням податкового мінімуму на 16,5%, зростанням витрат на електроенергію на 62% та підвищенням мінімальної заробітної плати для працівників першого розряду.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Новини Буковини
Теги: #громадський транспорт, #тариф на проїзд у тролейбусах





Статті

Інтерв'ю
“Понад 300 хат збудували на гроші з-за кордону”: чи можна повернути у громаду на Буковині жителів, які на заробітках
17:03, 31 Березня, 2026

“Понад 300 хат збудували на гроші з-за кордону”: чи можна повернути у громаду на Буковині жителів, які на заробітках

Блоги

ТОП новини Буковини: