Відремонтували майже половину аварійних ділянок: на якому етапі реконструкція чернівецького водогону

Опубліковано:
4 Липня, 2025 о 12:33

У межах міжнародного проєкту з реконструкції магістрального водогону у Чернівцях відремонтували майже шість кілометрів труб – це орієнтовно половина від запланованої кількості. Зокрема, на ділянках водогону “Дністер” роботи планують завершити до кінця року.

Про це в ефірі “Українського радіо.Чернівці” розповів начальник відділу стратегічного розвитку підприємства”Чернівціводоканалу” Геннадій Дудко.



Загалом проєктом передбачений ремонт майже 13 кілометрів аварійних мереж. Роботи виконують за кредитні гроші від німецького банку, а матеріали закуповують за гроші гранту. Про це на річному звіті розповідав директор водоканалу Андрій Колесник.

Ремонт водогону

Роботи на водогоні “Дністер”, які передбачені першою стадією проєкту, планують завершити до кінця цього року. Опісля планують перейти до реконструкції ділянок водогону від водозабору станції “Біла”, каже Дудко. Йдеться про майже кілометр труб.

“По першій стадії у нас є затримка. Те, що планувалося виконати в межах одного року, буде тривати трошки довше. Це через декілька чинників: брак людей, потреба у додаткових геологічних вишукуваннях та потребі бурити додаткові палі на схилі. Ми не можемо собі зараз дозволити вивести з роботи водогін станції “Біла”, бо це призведе до обмежень водопостачання в місті”, – розповідає Дудко.

За словами Дудка, цьогоріч турецький підрядник привіз 50 своїх працівників, й тепер загалом на об’єктах працює у межах ста людей. Наразі це дає змогу проводити роботи відповідно до термінів. Також за грант планують замінити майже 6 кілометрів аварійних ділянок від резервуарів чистої води до міських мереж.

Дудко розповідає, що у вересні через ремонт можуть відключати воду – попередньо на один-два дні. У разі складнощів – можливо й довше.

“У нас є одні роботи, які потребуватимуть відключення. Це перемикання одного сегменту водогону з відключенням якоїсь ділянки, яка зараз в роботі, і її перемикання до нової ділянки водогону. Але важко сказати, чи буде це у вересні, бо є затримки з постачанням критично необхідних для цих робіт матеріалів”, – каже Дудко.

Станція гіпохлориту

Також на одній з очисних станцій водоканалу за понад 2 мільйони євро кредиту від німецького банку продовжують зведення фабрики з виробництва гіпохлориту. Раніше у водоканалі повідомляли у відповідь на запит Суспільного, що роботи планують завершити до кінця березня. Дудко каже, зараз там тривають роботи зі встановлення модульної будівлі.

“У будівлі буде змонтовано обладнання, яке було доставлено у 2022 році в Чернівці й зберігається безпосередньо на об’єкті”.

Фабрика вироблятиме гіпохлорит натрію – ним замінять хлор, яким наразі знезаражують воду. За словами Дудка, це покращить якісь води, бо гіпохлорит менше впливає на корозію металів та засмічення труб наростами.
Вузли регулювання тиску

У квітні цього року водоканал підписав договір, згідно з яким на мережах встановлять 12 автономних точок регулювання тиску.

“Це дасть змогу зменшити тиск подачі води у тих районах, де він надзвичайно високий. Дозволить зменшити аварійність мереж й боротися з втратами води, бо в середньому у нас є понад 2 тисячі аварій в рік. Ми зможемо більше зонувати місто й більш локально робити відключення у разі потреби.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Х, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.

Джерело: Суспільне.Чернівці
Теги: #ремон водогону, #Чернівціводоканал





Статті

Інтерв'ю
Відремонтували майже половину аварійних ділянок: на якому етапі реконструкція чернівецького водогону
12:33, 4 Липня, 2025

Відремонтували майже половину аварійних ділянок: на якому етапі реконструкція чернівецького водогону

Блоги

ТОП новини Буковини: