Правоохоронці викрили мережу з виготовлення та збуту контрафактної агрохімічної продукції під виглядом товарів відомих міжнародних компаній. Було проведено 89 обшуків на території 12 областей України та вилучено фальсифікату на 100 мільйонів гривень.
За даними слідства, до складу мережі входило 8 угруповань, учасниками яких були понад 20 українців.
Перегляньте також:
- Вивчали хімію та малювали: у Хотині провели свято для дітей
- На Буковині триває профільна школа для юних знавців хімії
“Зловмисники організували 8 підпільних цехів, де в промислових масштабах виготовляли пестициди. Сировину для їх виробництва, яка містила сильнодіючі та отруйні речовини, фігуранти замовляли та отримували з Китаю. Надалі члени угруповання маркували незаконно виготовлену сільськогосподарську продукцію товарними знаками провідних агрохімічних компаній Європи та США”, — розповіли у поліції.
Стверджується, що також на території Київської та Одеської областей ділки створили 2 цехи з виробництва поліграфічної продукції для маркування фальсифікату. Йдеться про захисні голограми, етикетки, упаковку, інструкції тощо. Крім того, у Харківській області функціонувало окреме виробництво тари для контрафактної продукції.
Продаж фальсифікату під виглядом оригінальних товарів, як кажуть у поліції, здійснювався на території України та країн Євросоюзу через онлайн-магазини та логістичні компанії.
Так, лише протягом березня-липня цього року ділки виготовили понад 400 тонн контрафактної агрохімічної продукції. Очікуваний дохід від її реалізації складав понад 200 мільйонів гривень.
Правоохоронці провели 89 обшуків у цій справі на території Київської, Закарпатської Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та столиці.
За результатами було виявлено та вилучено понад 175 тонн контрафактної продукції та сировини для її виготовлення, етикетки, пластикову тару, голографічні захисні елементи різних торгових марок та обладнання для їх виготовлення, банківські картки, документи, печатки суб’єктів господарювання, “чорнові” записи, грошові кошти в українській та іноземній валюті на загальну суму, еквівалентну близько 9 мільйонам гривень та 20 автівок.
Як стверджують у Нацполіції, орієнтовна вартість вилученої фальсифікованої продукції та компонентів для її виготовлення складає понад 100 мільйонів гривень.
Досудове розслідування проводиться в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 5 ст. 190 (шахрайство), ч. 4 ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) та ч. 3 ст. 229 (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) ККУ.
Після отримання результатів експертних досліджень вилученої продукції буде вирішено питання щодо повідомлення фігурантам про підозру.
У викритті цієї схеми окрім українських правоохоронців брали участь представники Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF). А за координації з Румунією було створено спільну слідчу групу (Joint Investigation Team, JIT).