На Буковині за останній рік розшукували майже сто дітей
Опубліковано : Буковинський Новинар
П’ятнадцятирічна дівчина вирішила спробувати самостійного життя. Разом із своїм 17-річним хлопцем утекла з дому. При цьому прихопила ще й значну суму. Батькам у соцмережах написала, що перебуває за межами Чернівців, буде самостійно жити, знайде роботу і всі гроші, які забрала з дому, поверне. Дівчину через два тижні поліцейські знайшли в Одесі і повернули додому, - пише Молодий буковинець.
Буває, що просто розрядилася мобілка
Начальник сектору ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в області Микола Басараба розповідає, що нинішнього року було 98 звернень стосовно самовільного відлучення чи відсутності відомостей про перебування дітей. За аналогічний період минулого року було 67. Всіх дітей-утікачів знайшли. Така тенденція спостерігається впродовж останніх трьох років.
Наразі у розшуку немає жодної дитини.
– Завдання поліцейських – розшукати дитину впродовж доби,– каже Микола Басараба. – До пошуку дітей залучається максимальна кількість особового складу. Патрульна поліція відразу починає їх шукати. Якщо пошуки тривають понад добу, залучаємо ЗМІ, волонтерські служби пошуку дітей. Надсилаємо фото дітей у служби таксі. Цього року впродовж доби нам вдалося знайти 87 дітей з 98, які зникли. Основний контингент утікачів – діти 14 років, і це переважно хлопці.
Микола Басараба просить повідомляти на "102" про відсутність дитини якомога швидше. Та все ж радить спочатку адекватно оцінити ситуацію.
– Трапляються випадки, коли дитина не встигла на маршрутку, розрядився телефон, а батьки вже телефонують, що дитина зникла, – розповідає поліцейський. – Тому, перед зверненням у поліцію, батькам самим потрібно максимально з’ясувати ситуацію. У нас був випадок, коли мама звернулася з приводу зникнення 12-річної дівчинки. Жінка пояснила, що донька попросилася заночувати у подруги. Мати дозволила, але при цьому не з’ясувала ні телефон подруги, ні її адресу, знала лише прізвище та ім’я. Потім звернулася у поліцію, бо не могла додзвонитися дитині. Ми звернулися до школи, дізналися адресу дівчинки і знайшли її. Але ж це могла зробити і мама, а вона забула, що відповідальна за дитину. Тож матір оштрафували.
Утік з дому, бо набридла пиятика батьків
Причини втеч дітей різні. Іноді діти тікають через конфлікти з батьками. Серед утікачів були й такі, що жебракували, і ті, що злочини скоїли. Трапляються випадки, коли діти залишають домівку, бо батьки зловживають алкоголем.
– Якось з дому втік дев’ятирічний хлопчик,– пригадує Микола Басараба. – Він жив у кімнаті гуртожитку з батьками та ще чотирма дітьми. Мати у стані алкогольного сп’яніння звернулася у поліцію, що дитина не повернулася зі школи. Знайшли хлопчика через кілька годин у цьому ж будинку в технічному приміщенні. Він спав, накрившись старими ковдрами. Дитині просто набридло, що батьки пиячать. Матір оштрафували.
Є у нас діти, які часто втікають з дому. Наприклад, є хлопчик, який втікає часто. Ми вже знаємо, що він любить кататися у маршрутках. І там його знаходимо.
За словами Миколи Басараби, дітей здебільшого знаходять у межах області. Нинішнього року було лише п’ять випадків, коли діти перебували за межами області. Часто діти просто бродять розважальними центрами, ходять вулицями.
У поліції кажуть, якщо дитина не йде додому, у тому є якась причина.
– Потрібно жити повсякденним життям дитини, – радить Микола Басараб ,– треба знати, хто її друзі, з ким вона спілкується, і тодідитину знайти буде легше.
Статистика
Кількість дітей, яких розшукували на Буковині
2017 (станом на 1.10) – 98
2016 – 89
2015 – 76
2014 – 116
Джерело: Молодий буковинець