Православні буковинці відзначають свято Введення в храм Пресвятої Богородиці
Опубліковано : Наталія Чернівецька
Весь християнський світ відзначає 4 грудня Введення в храм Пресвятої Богородиці - велике православне свято, багате на традиції.
Введення в храм Пресвятої Богородиці відноситься до двунадесятих неперехідних свят Православної Церкви і щорічно відзначається 4 грудня. У 2017 році це свято припадає на понеділок.
Введення в храм Пресвятої Богородиці відноситься до двунадесятих неперехідних свят Православної Церкви і щорічно відзначається 4 грудня. У 2017 році це свято припадає на понеділок.
Згідно з давніми церковними джерелами, цього дня батьки святої Марії, майбутньої Богоматері, Анна і Йоаким, виконали обітницю присвятити життя своєї дитини служінню Богові, дану ангелу незадовго до народження дочки. Вони вбрали свою трирічну дочку в найкращий одяг і урочисто ввели в Єрусалимський храм, в якому вона залишилася до свого повноліття і заручення з майбутнім чоловіком, праведним Йосипом.
Примітно, що, коли батьки поставили маленьку Марію на першу сходинку сходів, що ведуть до входу в Храм, вона повелася зовсім дивно. Дівчинка, зміцнена Божою силою, швидко піднялася по п'ятнадцяти високих сходах, не спотикаючись, не зупиняючись, не обертаючись назад і не плачучи про своїх батьків, як це могли б зробити інші діти. Свідки цього процесу були невимовно здивовані такою поведінкою дитини. Цей епізод відображений на іконі Введення в храм Пресвятої Богородиці.
У Храмі Марію зустріли священики на чолі із Захаром, батьком Івана Хрестителя. За церковним переданням, первосвященик ввів юну Діву Марію у Свята святих, куди не було доступу іншим людям. Лише сам первосвященик міг один раз на рік входити у це приміщення з очисною жертовною кров'ю. Ця подія також була дивною для всіх присутніх у храмі. Праведні Йоаким і Анна, вручивши своє дитя Божій волі, повернулися додому.
Під час перебування в Єрусалимському храмі Марія виховувалася у суспільстві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалася рукоділлям і невпинно молилася. Їжу і пиття з небес їй приносив архангел Гавриїл. Він же згодом приніс їй благу звістку про те, що вона народить світу Божого Сина і нарече його Ісусом. На честь великого церковного свята в народі цей день отримав назву Введення. Вважалося, що в цей день зима остаточно вступає у свої права. У храмах проводяться урочисті богослужіння і читається тропар Введення в храм Пресвятої Богородиці.
Селяни відзначали це свято зимовими іграми та катанням на конях. На Введення зазвичай встановлювався санний шлях, а тому люди проводили пробні виїзди на санях. Це був особливий ритуал, коли в сім'ї, де були молодята, збиралися гості, пригощалися за столом, а потім дивилися на виїзд молодих. Сани підбиралися легкі, нарядні, розписні. Молоді вдягалися в найкращі вбрання. Їх проводжали на перше катання у санях із побажаннями щастя і благополуччя. Цей день особливо шанувався жінками. Вважалося, що Ведення має особливу святу силу, яка захищає жіночу долю, сім'ю, роботу, дітей. Напередодні свята дівчата перед сном просили Богородицю ввести їх туди, де їм судилося жити, і уві сні сподівалися побачити свій майбутній дім.
У деяких регіонах господині на Введення обсипали своїх корів коноплею, обкурювали духмяними травами і змащували вим'я маслом, щоб молока було більше, а сметана була густою. У ніч на Введення дівчата святили воду на водоймах. Воду набирали в глечики, розпалювали багаття, лили воду між вогню і промовляли заклинання, щоб приворожити хлопців. Також була заборона на численні види роботи. Наприклад, після Введення і до самого Благовіщення не можна було копати землю, щоб не порушувати її спокій і врожайність майбутнього року.
Люди вірили, що на Введення Господь відпускає на землю праведні душі подивитися на своє тіло, і тому померлі цього дня були присутні серед живих.
Введення - ворота зими.
Введення прийшло - зиму привело.
На Введення встановлюється санний шлях.
Якщо на Введення морози - і всі свята будуть морозні, а якщо тепло - то і всі свята теплі.
На Введення верба тріщить.
За матеріалами http://freelife.cv.ua
Джерело: CvNews