У мерії Чернівців оголосили 5 архітектурних конкурсів: що планують будувати
Опубліковано : Буковинський Новинар
У Чернівцях міськрада оголосила 5 бліц-конкурсів для архітекторів з усієї України.
Про це на брифінгу в міськраді повідомила головна архітекторка міста Наталія Хілько, пише molbuk.ua
"Наразі заплановано провести архітектурні конкурси на будівництво загальноосвітньої школи по вул. Гроса, 8 та на будівництво дитячого дошкільного закладу на бульварі Буковинського Віче, 9. На запропонованих земельних ділянках немає нічого, то територія із густими зарослями. Це є новий житловий масив, де розроблено детальний план території. У цьому районі планується збільшення населення, там заплановане будівництво багатоповерхових будинків", - повідомила вона.
Чиновниця висловила сподівання, що завдяки проведенню конкурсів вдасться отримати "не просто зовнішній вигляд школи, а компактне планування шкіл".
"Ми відійдемо від типової школи, коли там простий спортзал і комплекс для харчування. Дуже б хотілося, щоб архітектори передбачали сучасні матеріали, доступність, інклюзивні класи та простори для проведення різних заходів", - сказала Хілько.
Також вона повідомила про оголошений конкурс на кращу проектну пропозицію навчально-виховного комплексу на вул. Немирівській, 3 (ЗОШ №13).
"У певний період часу міська рада допомогла школі, облаштувавши там новий санвузол. Але діти у зимовий період часу виходять з теплого корпусу та прямують в оновлений санвузол через вулицю. А педколективи перебувають у тісних умовах. Там, орієнтовно, на 20 викладачів, дуже тісне приміщення, де вони готуються до уроків, перевіряють зошити та тримають методичні матеріали. Насправді, не може бути у обласному центрі школа з такими умовами", - сказала архітекторка.
"Є ще один дуже важливий конкурс – реконструкція спортивної арени та плавального басейну "Буковина" по вул. Ольги Гузар, 1. До проектної пропозиції закладено такі нюанси, як реконструкція спортивної арени, оновлення плавального басейну, оновлення волейбольних полів та реконструкція адміністративно-готельного комплексу. Набагато доцільніше буде, якщо біля кожного спорткомплексу буде знаходитися комплекс послуг, для того, щоб відбувалися великі спортивні змагання, мають бути готелі, щоб вмістити цілу делегацію. Потрібно, щоб усе це було локально",— каже головна архітекторка міста.
На кожен такий конкурс передбачено 50 тис грн., тобто перша премія – 25 тис грн., друга – 15 тис грн. і третя премія – 10 тис грн. Усі конкурси проводяться у короткий термін – 2 місяці, а саме: конкурси на кращу проектну пропозицію загальноосвітньої школи ІІ ступеня по вул. Гроса, 8, дитячого дошкільного закладу на бульварі Буковинського Віче, 9, навчально-виховного комплексу на вул. Немирівській, 3 та реконструкції спортивної арени та плавального басейну КСОП "Буковина" - до 16 жовтня 2018 р.
На сьогодні, один конкурс ще не має заявок – це будівництво автостанції за адресою вул. Галицький Шлях, 5.
"Автостанція буде розміщена не там, де вона знаходиться зараз, а трохи далі, у напрямку ТЦ METRO. Цей конкурс – складна задача для архітекторів. Там і зона підтоплення, і перепад рельєфу, полотно дороги має значний перепад із самою земельною ділянкою. При розробці цього проекту треба буде врахувати і транспортну розв’язку",— повідомила Н. Хілько.
Конкурс на кращу проектну пропозицію будівництва триватиме до 6 листопада. Преміальний фонд складає 35 тис грн. на усі три премії.
"Щиро сподіваємося, що відгукнуться не просто місцеві архітектори, але й архітектори з усієї України. Взяти участь у конкурсі можуть не лише окремо сертифіковані архітектори, навіть молоді люди можуть об’єднуватися із сертифікованими архітекторами в колективи та розробляти проектну документацію",— додала вона.
Джерело: Молодий буковинець