Вже цього вересня в аптеках з’являться препарати зі спеціальним маркуванням.
Як часто доводиться вам купувати ліки? Напевно від шлунку, головної болі чи від температури є у кожного у домашній аптечці. Та це не весь список, який інколи потрібен під час захворювання. Навіть через звичайний нежить і простуду доводиться купувати цілу “торбу” ліків. Але не завжди вони дієві, інколи взагалі побічні ефекти, які призводять до ще одної недуги. У кращому випадку – ліки просто не допомагають.
Перегляньте також:
- Сьогодні у Чернівцях День жалоби за загиблими
- Кількість травмованих у Чернівцях внаслідок російського удару зросла до 26 людей
Я цих ліків уже стільки перепробувала, у мене високий тиск, і я ніяк не можу підібрати ліки. Одні пила, інші, лікарі призначали,а ефекту нема ніякого, – каже пані Лариса.
Я нікому не довіряю, і лікам також, найкращі і дієві ліки – це народна медицина, а ці всі нема чого на них навіть витрачати кошти, – розповідає пан Іван.
Вже цього вересня в аптеках з’являться препарати зі спеціальним маркуванням. Воно дозволить перевірити оригінальність продукції та країну походження препарату.
Постанову про старт пілотного проекту ухвалив Кабінет Міністрів 24 липня, інформує Міністерство охорони здоров’я у Facebook.
Споживачі зможуть контролювати оригінальність ліків з кінця року – саме тоді запрацює спеціальний мобільний додаток, за допомогою якого можна буде просканувати код на упаковці, йдеться у повідомленні.
Наразі маркування з’явиться лише на упаковках окремих препаратів. На пілотному етапі ця норма не є обов`язковою і носить добровільний характер для виробників ліків. Проте обов’язковим маркування стане поступово з 2021 до 2023 року.
Як це працюватиме. Дані про медикаменти будуть заносити в єдину базу даних, для того, щоб потім можна було відстежити препарат.
Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Наразі цей додаток розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікується, що він стане доступним наприкінці року. Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб зокрема, чи препарат не є фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм.
Таким чином українці зможуть проконтролювати, що купують та чи дійсно це якісні ліки. За допомогою телефону зробити це можна буде швидко. Головне аби виробники дотримувалися усіх норм маркування.