УЦентрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф впроваджують телемедицини у кардіології. Аби втілити проєкт, для медиків «швидкої» уже провели низку тренінгів, повідомляє пресслужба Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
– Наразі на озброєнні бригад Центру є достатня кількість портативних телеметричних електрокардіографів, які об’єднають у єдиний телеметричний кардіологічний комплекс, – пояснює керівник проекту «Телемедицина та ЕКГ» Артем Лісний. – До нього, на станцію, у режимі реального часу бригади будуть передавати проведені на виклику до хворого електрокардіограми. За необхідності, їх одразу оцінить кардіолог Центру, який одразу надасть професійний висновок на місце надання допомоги.
Перегляньте також:
- Палив релейну шафу та фіксував на відео будівлю СБУ: у Чернівцях судили військового, якого завербували для диверсій
- У Чернівцях планують відремонтувати завулок за понад 1,3 млн грн
За словами Артема Лісного, портативні електрокардіографи з вбудованим телеметричним модулем дають можливість передачі ЕКГ навіть у місцевостях, де немає інтернету та відсутній мобільний зв’язок.
– Це дуже важливо для нашої області, оскільки такі місцевості є навіть неподалік міста і, звісно, у горах тощо, тому можливість швидкого отримання віддаленої консультації дасть змогу забезпечити висококваліфіковану кардіологічну діагностику, незалежно від місця звернення за допомогою, – каже медичний директор Центру ЕМД Сергій Паушак. – Із 65 бригад Центру на сьогодні портативними телеметричними електрокардіографами обладнано 48. Перш за все, бригади, які обслуговують віддалені населені пункти.
Оскільки всі ЕКГ, проведені бригадами екстреної медичної допомоги, зберігатимуть у спеціальному цифровому архіві, за потреби, їх зможуть використати при повторних викликах, передати сімейному лікарю, лікарю-кардіологу в інший заклад тощо.
Після практичних тренінгів і під’єднання портативних електрокардіографів до єдиної кардіостанції Центру його бригади одразу розпочали роботу з передачі ЕКГ й онлайн-консультувань.