Де працевлаштувалися переселенці на Буковині

02.04.2022 14:26   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Лікують, озеленюють та шиють. Із початку війни до Чернівецький обласний центр зайнятості звернулися близько 400 вимушених переселенців, із них працевлаштувалися понад 50 осіб.

Більшість людей знайшли роботу у Чернівцях, а також на Вижниччині, Кіцманщині, Герцаївщині та Сторожинеччині. Про це повідомила директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

- Вимушені переселенці на Буковині працюють лікарями, озеленювачами, швачками, в’язальниками схемних джгутів, водіями тролейбусів, бухгалтерами, продавцями, менеджерами, касирами, водіями автотранспортних засобів, двірниками, медсестрами. Окрім пошуку роботи для такої категорії осіб, наші фахівці перереєстровують тих, хто перебував на обліку в регіонах, де зараз тривають активні бойові дії. Крім того, надаємо статус безробітного всім, хто має необхідний для цього перелік документів, – зазначила Любов Кожолянко.

Вона розповіла, що із початку війни на Буковині статус безробітного отримали 74 особи, з них 21 перереєстровані з «гарячих» точок.

Також Любов Кожолянко закликала буковинських роботодавців повідомляти про потребу підприємств у працівниках та нагадала, як роботодавці можуть отримати 6500 гривень компенсації за працевлаштування переселенців.

- Для цього їм не раніше ніж через п’ять календарних днів після прийняття на роботу такої особи треба подати до філії регіонального центру зайнятості відповідну заяву та необхідний перелік документів, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. №331», – додала вона.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews