Собор УПЦ Московського патріархату не згоден із Кирилом у питанні війни Росії з Україною
Опубліковано : Ігор Кравців
Собор Української православної церкви Московського патріархату заявив, що не згоден із предстоятелем власної церкви патріархом Кирилом у питанні війни Росії з Україною.
Про це пише УП з посиланням на Рішення Собору УПЦ МП:
"Виражаємо незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".
У рішенні Собору також йдеться, що УПЦ буде діяти як самостійна церква:
"Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української Православної Церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність".
Зокрема на Соборі піднімалось питання самостійного мироваріння, обговорювався дозвіл єпархіям самостійно вирішувати питання власного життя в умовах війни, якщо погодження з Синодом неможливе. Також Собор розмірковує про створення закордонних парафій для українських біженців.
"Для того, щоб діалог відбувся, представникам ПЦУ необхідно:
- припинити силові захоплення храмів та примусові переводи парафій Української Православної Церкви.
- усвідомити, що їхній канонічний статус, як він зафіксований у "Статуті Православної Церкви України", є фактично неавтокефальним і значно поступається свободам і можливостям у реалізації церковної діяльності, які передбачені Статутом про управління Української Православної Церкви.
- вирішити питання канонічності ієрархії ПЦУ, адже для Української Православної Церкви, як і для більшості Помісних Православних Церков, є цілком очевидним, що для визнання канонічності ієрархії ПЦУ необхідне відновлення апостольської спадкоємності її єпископів".
Довідково
УПЦ Московського патріархату завжди мала права найширшої автономії і наполягала на своїй незалежності від Руської православної церкви, однак де-факто завжди була і залишається її частиною. Предстоятель УПЦ митрополит Онуфрій є членом Синоду РПЦ.
Нові рішення Собору не можуть вплинути на канонічний статус УПЦ як частини РПЦ, вони лише засвідчують внутрішній конфлікт між Києвським і Московським престолами. Отримати повну автокефалію церква може лише шляхом отримання томоса від церкви-матері, якою для УПЦ МП є РПЦ.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії, у значній частині парафій УПЦ МП почалось невдоволення позицією Кирила, який, по суті, благословив дії РФ в Україні.
Після 24 лютого уже більше 400 приходів УПЦ МП перейшло до ПЦУ.
Джерело: CvNews