Адресна правова допомога на Буковині доступна навіть у найвіддаленіших гірських селах (ФОТО)

08.08.2022 14:49   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Доступність правової допомоги – один із основоположних та незмінних принципів роботи системи надання безоплатної правової допомоги. Вона досягається розгалуженою мережею точок доступу, роботою контакт-центру 0 800 213 103 та онлайн-сервісами та можливістю отримати адресну допомогу.

Інколи задля вирішення правового питання необхідне живе спілкування клієнта з фахівцем системи БПД. Але що робити, якщо людина не може дістатись найближчої точки доступу або не в змозі скористатись онлайн-сервісами?

Читайте також

Платники Буковини мають право на безоплатну правову допомогу
Правову консультацію жестовою мовою надають на Буковині
Як чернівчанам отримати безоплатну правову допомогу?

Саме на цей випадок і передбачена адресна правова допомога. Її суть полягає у тому, що людина може зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 або до бюро та залишити запит на отримання адресної правової допомоги. У таких випадках юристи бюро приходять до місця проживання чи перебування клієнта, аби роз’яснити юридичні аспекти порушеного питання.

«В окремих життєвих ситуаціях можливість отримати адресну правову допомогу для людини є чи не єдиним способом вирішити своє правове питання. Багато осіб похилого віку, особливо одиноких, маломобільні групи населення просто фізично не можуть звернутися до бюро правової допомоги. Тому після отримання звернення про надання адресної правової допомоги працівники бюро узгоджують з людиною місце, дату та час надання їй такої допомоги та здійснюють виїзд до місця проживання чи перебування особи», – розповіла начальниця управління забезпечення доступу до правової допомоги Наталія Марчук.

Як залишити запит на отримання адресної правової допомоги

Зателефонувати до контактного центру системи БПД 0 800 213 103

Або зателефонувати до бюро правової допомоги (дізнатися номери телефонів та актуальну інформацію про режими роботи можна на мапі, яка регулярно оновлюється https://bit.ly/bpd_buro)

Послуга адресної правової допомоги доступна у всіх регіонах, підконтрольних Уряду.

Як працює ця послуга в умовах воєнного стану і наскільки вона популярна

 

Скажімо на Буковині завдяки роботі фахівців Путильського бюро правової допомоги адресна правова допомога доступна навіть у найвіддаленіших гірських населених пунктах.

- Особливістю гірських територій є низька якість доріг та недостатньо розвинуте транспортне сполучення між населеними пунктами. Саме через це послуга надання адресної правової допомоги користується популярністю серед горян, які через вік або стан здоров’я не можуть самостійно звернутися до бюро правової допомоги, – розповідає заступниця начальника Путильського бюро правової допомоги Тетяна Різак.

Виплата соціальної допомоги, встановлення опіки, піклування або постійного догляду, усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, оформлення спадщини, укладання договорів довічного утримання – далеко не повний перелік питань, відповіді на які допомагають знайти фахівці системи БПД.

- Поряд з консультаціями часто надаємо адресну допомогу горянам і у випадку забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги. Трапляється, що звертаються по адресну допомогу й внутрішньо переміщені особи. Зокрема, нещодавно консультували жінку-переселенку щодо встановлення права власності на спадкове майно, – говорить Тетяна Різак.

БПД. Фото з мережі Інтернет

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews