На Театральній площі у Чернівцях щодня звучатиме «Червона рута»

16.09.2022 00:00   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Відтепер у Чернівцях є ще одна гарна традиція: із 13 вересня на Театральній площі щодня звучить одна із всесвітньовідомих українських пісень. Йдеться про "Червону руту" у виконанні її автора – Володимира Івасюка. 

Дійство розпочинається о 18:00.

Володимир Івасюк та Олена Кузнецова на Театральній (вересень 1970). Фото з мережі Інтернет

Довідково

  • 13 вересня 1970 року Чернівецька телестудія вперше транслювала на всю Україну композиції «Червона рута» і «Водограй». Так почалася кар’єра легендарного буковинського композитора Володимира Івасюка. 
  • В жовтні 1970 року – перше публічне виконання пісні «Червона рута». Пісню виконав Вижницький ансамбль «Смерічка» Левка Дутковського (солісти Василь Зінкевич і Назарій Яремчук). Це відбулося на сцені Чернівецької філармонії (під час творчого звіту обласної спілки композиторів). Через рік зняли культовий музичний фільм «Червона рута», у ньому солісти ансамблю та викладачка культосвітнього училища Софія Ротару зіграли головні ролі.
  • У 1971 році «Червона рута» увійшла до двадцятки переможниць першого телевізійного фестивалю «Пісня 71», що визначаються за листами слухачів і глядачів. На сцені телестудії «Останкіно» композицію виконали Назарій Яремчук, Василь Зінкевич і Володимир Івасюк.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews