Військовий зводить у буковинських горах купол для відпочинку побратимів, але є перешкоди (ВІДЕО, ФОТО)

31.03.2023 01:03   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

У високогірному хуторі Путильщини Чернівецької області місцевий житель Олег Ревега будує комплекс для відпочинку військових. Чоловік сам воює й хоче запрошувати побратимів відновлюватися у горах.

Комплекс зводить за гроші, які отримує як військовий. Наразі до комплексу потрібно підвести дорогу, однак сусіди проти.

Понад вісім років Олег воює на фронті. За цей час потоваришував з багатьма військовими й вирішив збудувати для них відпочинковий комплекс в Карпатах у вигляді купола. Батько військового каже, там буде оглядова зала, з якої видно гори. Також кухня, вбиральня, спальня та бібліотека – для неї Олег збирає фронтові книжки й журнали про хлопців, з якими воює.

У горах Буковини військовий зводить купол для відпочинку побратимів: що потрібно для будівництва
Батько Олега Ревеги показує вигляд з вікна куполу. Джерело: Суспільне Чернівці

 У горах Буковини військовий зводить купол для відпочинку побратимів: що потрібно для будівництва

Так виглядає купол зсередини. Там триває ремонт. Джерело: Суспільне Чернівці
 
Потрібні дорога та каналізація

Ділянка, де будують купол, сільськогосподарського призначення, тому подали документи до сільської ради, щоб офіційно оформити роботи як будівництво. Але для цього потрібно вказати дорогу для проїзду. Віктор з сином планують прокласти її, але спершу їм треба відремонтувати частину шляху, яким наразі користується інший сусід.

- Все життя заїжджали цією дорогою, а тепер, коли син це збудував, то хотіли дорогу продовжити далі. Сусід сказав, що не дасть цього зробити й все. А нам до купола треба під'їжджати й матеріали підвозити, – розповідає батько військового.

Купол будують поруч з будинком матері Олега – їй належить земельна ділянка. Віктор розповідає, трохи нижче будинку прокопали каналізаційну яму – це ділянка, за якою вони доглядали. За його словами, сусідка, яка наразі живе в іншій області, заборонила там копати, бо стверджує, що частина землі належить їй. 

У горах Буковини військовий зводить купол для відпочинку побратимів: що потрібно для будівництва
Фото: Суспільне Чернівці
 
Що каже місцева влада

Щоб з'ясувати, кому офіційно належать земельні ділянки поруч з будівництвом, та чи має військовий право прокладати дорогу, Віктор звернувся до громади. Земля, на якій розташована частина дороги – приватна, тому не можуть змушувати сусідів її віддати, розповіла у коментарі Суспільному спеціалістка відділу земельних ресурсів Путильської громади Алла Грамажора. Земельна комісія пропонує виділити іншу ділянку.

- Пропонуємо виділити дорогу через земельну ділянку іншої сусідки. Це земля сільської ради з пасовищем та сінокосом, яку наразі орендують. Сусідка дала дозвіл, бо колись їй також допомогли виділити цю дорогу, – розповідає спеціалістка.

За її словами, ділянку потрібно трохи порівняти трактором. Віктор Псарюк каже, згідні прокладати дорогу з іншої сторони, якщо це не займе велику площу та не дорого коштуватиме. Щоб виділити землю під дорогу, депутати мають проголосувати за це на сесії.

- Протокол земельної комісії підписано. Його розглядали 17 березня на сесії, однак сусіди звернулися з заявою, щоб без їхньої присутності це питання не розглядали, тому перенесли на наступну сесію, – каже Грамажора.

Щодо розміщення каналізаційної ями Алла Грамажора каже, сусідка не зверталася зі скаргами до громади, однак має право користуватися земельною ділянкою – його надав виконком у 2003 році. Оскільки ділянка не у приватній власності, Віктор планує звертатися до суду, аби мати можливість далі користуватися землею.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews