Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій не є громадянином України: СБУ (ДОКУМЕНТ)

26.04.2023 13:37   Джерело: CvNews
Опубліковано : Ігор Кравців

Президент України Володимир Зеленський позбавив українського громадянства митрополита Чернівецького та Буковинського Мелетія (Валентина Єгоренка). Про це повідомив народний депутат від партії "Голос" Ярослав Юрчишин, посилаючись на відповідь СБУ від 19 квітня на його депутатський запит.

"Отримав змістовну відповідь на моє депутатське звернення від Служба безпеки України щодо представників так званої "УПЦ МП". Після розслідування Mykhailo Tkach з Українська правда вирішив офіційно пересвідчитися у наявності російського громадянства в митрополита Чернівецького та Буковинського Мелетія. В СБУ фактично цю інформацію підтвердили. Ба більше, згідно з указом Президента України "Про припинення громадянства України" від 28.12.2022, Мелетій (Валентин Єгоренко) позбавлений нашого громадянства. Словом, звільнення Буковини від впливу російської церкви йде повним ходом. СБУ - красунчики, зміни після призначення нового голови справді тішать.

Але на Єгоренку справа не зупинилися. Громадянство забрали ще щонайменше в трьох московських попів доволі високого рангу, а ще кількох торкнулися персональні санкції", - повідомив Ярослав Юрчишин у своєму Telegram.

Відтак, зараз можна офіційно засвідчити, що знайшли російське громадянство і, відповідно, позбавили українського, таких представників УПЦ МП:

митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (Валентин Єгоренко);
митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (Анатолій Єлецьких);
вікарій Тульчинської єпархії, єпископ Ладижинський Сергій (Сергій Аніцой);
митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней (Іван Середній).

Також скасовано оформлення набуття громадянства України архієпископу Бучанському Пантелеймону (Віктор Бащук).

Щодо Онуфрія, у якого за даними Михайла Ткача також є російське громадянство, інформацію поки що не надано.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews