Фахівці зі Львова завершили роботу над оцифруванням будівлі колишньої резиденції митрополитів у Чернівцях
Опубліковано : Іванна Капустянська
Комплекс будівель резиденції сканували впродовж місяця та ще чотири місяці тривала обробка сканів.
Про це йдеться на сторінці компанії Skeiron в Instagram, пише "Суспільне".
Будівлі оцифрували, щоб забезпечити цифрове збереження архітектурної пам’ятки. Колишня резиденція митрополитів Буковини та Далмації є пам'яткою національного значення та входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.
Фахівці компанії Skeiron створили точну тривимірну модель фасаду, внутрішніх приміщень та території резиденції. На основі цієї моделі можна буде проводити комплексні наукові дослідження, робити креслення та обрахунки, а також планувати реставраційні роботи. Також на інтерактивну 3D-модель будівель резиденції можна подивитися за посиланням.
Для диджиталізації використовувалося 2 методи оцифрування: лазерне сканування та фотограмметрія. Під час сканування було зроблено понад 3000 станцій сканером і приблизно 20 000 фотографій для фотограмметрії.
Диджиталізація Чернівецького національного університету відбулася в межах проєкту з охорони культурних цінностей та спадщини Буковини. Роботи відбулися за фінансової підтримки Федерального Уповноваженого з питань культури та медіа Німеччини.
Раніше компанія Skeiron вже оцифрувала понад 100 будівель в Україні та за кордоном. Резиденція митрополитів стала сороковим об'єктом, який оцифрували від початку повномасштабної війни.
Джерело: CvNews