Фахівці зі Львова завершили роботу над оцифруванням будівлі колишньої резиденції митрополитів у Чернівцях

04.12.2023 10:38   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Комплекс будівель резиденції сканували впродовж місяця та ще чотири місяці тривала обробка сканів.

Про це йдеться на сторінці компанії Skeiron в Instagram, пише "Суспільне".

Будівлі оцифрували, щоб забезпечити цифрове збереження архітектурної пам’ятки. Колишня резиденція митрополитів Буковини та Далмації є пам'яткою національного значення та входить до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.

null
Фото з мережі Інтернет

Фахівці компанії Skeiron створили точну тривимірну модель фасаду, внутрішніх приміщень та території резиденції. На основі цієї моделі можна буде проводити комплексні наукові дослідження, робити креслення та обрахунки, а також планувати реставраційні роботи. Також на інтерактивну 3D-модель будівель резиденції можна подивитися за посиланням.

Для диджиталізації використовувалося 2 методи оцифрування: лазерне сканування та фотограмметрія. Під час сканування було зроблено понад 3000 станцій сканером і приблизно 20 000 фотографій для фотограмметрії.

null
Фото з мережі Інтернет

Диджиталізація Чернівецького національного університету відбулася в межах проєкту з охорони культурних цінностей та спадщини Буковини. Роботи відбулися за фінансової підтримки Федерального Уповноваженого з питань культури та медіа Німеччини.

Раніше компанія Skeiron вже оцифрувала понад 100 будівель в Україні та за кордоном. Резиденція митрополитів стала сороковим об'єктом, який оцифрували від початку повномасштабної війни.

null
Фото з мережі Інтернет

null
Фото з мережі Інтернет
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews