У Чернівцях предстоятель ПЦУ Епіфаній представив керівника обʼєднаної Чернівецько-Буковинської єпархії

09.02.2024 15:36   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Предстоятель ПЦУ Епіфаній представив керівника обʼєднаної Чернівецько-Буковинської єпархії єпископа Феогноста. Також Епіфаній провів спільну молитву в церкві Преподобної Параскеви Сербської.

Про це передає Суспільне.

У церкві для спільної молитви та зустрічі з митрополитом зібралися віряни. Опісля у будівлі філармонії Епіфаній представив єпископа Феогноста як керівника об'єднаної Чернівецько-Буковинської єпархії.

null
 Фото Суспільного

"Сьогодні справді історична подія для Буковини, адже згідно з рішенням священного синоду три окремі єпархії обʼєднані в єдину — Чернівецько-Буковинську. Ми маємо зараз велику потужну єпархію на Буковині і далі будемо розбудовувати нашу помісну українську православну церкву, адже від кожної єпархії загалом залежить ситуація у нашій помісній українській православній церкві", — каже митрополит Епіфаній.

За його словами, Православна церква України стала однією з найбільших релігійних організацій в країні. Зараз помісна церква налічує приблизно 9 тисяч релігійних громад по всій Україні.

За словами Епіфанія, на Буковині є приблизно 200 громад ПЦУ.

null
 Фото Суспільного

На початку лютого рішенням Синоду на Буковині об'єднали три єпархії ПЦУ в одну. Йдеться про Чернівецько-Кіцманську, Чернівецько-Хотинську та Чернівецьку єпархії.

На Чернівецьку кафедру призначили єпископа Феогноста (Бодоряка). Він був вікарієм Івано-Франківсько-Галицької єпархії.

Також Синод призначив титулярним архієпископом Кіцманським, настоятелем храму Різдва Христового у Чернівцях у підпорядкуванні Предстоятеля ПЦУ архієпископа Онуфрія (Хаврука).

Преосвященний Герман (Семанчук) став архієпископом Кам'янець-Подільським та Новоушицьким. Раніше він був звільнений від управління Чернівецько-Хотинською єпархією.

null
 Фото Суспільного

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews