Битва дронів: буковинські спецпризначенці показали, як зупиняють ворожі штурми

20.06.2024 19:30   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Двоє спецпризначенців у складі Нацполіції України – Скаут і Тіроль понад два роки працюють разом і нищать ворогів. Перший – із розвідувальними "пташками", обстежує територію та виявляє ворожі позиції, інший – з ударними FPV-дронами, які вражають і знешкоджують ціль.

Про це розповідають у поліції Чернівецької області.

Військове протистояння з ворогом воїни називають – битвою "пташок". Колись оперуповноважений карного розшуку, тепер спецпризначенець Скаут, який змінив свій напрям діяльності у зв’язку із війною, каже: ніколи не пошкодував про свій вибір.

"Вирішив для себе, що потрібно здобувати нові знання, вдосконалюватися у підрозділі та успішно пройшов курси щодо керування безпілотниками типу "мавік", "крило" і "камікадзе".

Екіпаж складається мінімум із двох осіб: оператора, який керує дроном, і штурмана, який супроводжує політ за допомогою інтерактивних мап. Останній орієнтує, куди і як летіти, що потрібно знайти та повертає назад за допомогою попередньо встановлених орієнтирів" – каже Скаут.

Геодезист за фахом, альпініст за покликанням, Тіроль з юності захоплювався горами. Коли постало питання, куди саме піти, щоб працювати з однодумцями в напрямку щодо відбиття ворога, вибір був очевидний: КОРД!

"Лютий 2022 року застав мене, коли я перебував у гірськолижному регіоні Австрії – Тіроль. Не вагаючись, зібрав валізи і одразу приїхав додому. Не випадково обрав собі такий позивний, адже те відчуття свободи, яке переповнювало мене під час сходження в альпійських горах, досі рухає мною. Вже у КОРДі опанував спеціалізацію оператора FPV-дрона, адже для мене це не лише "гарний політ", це застосування симбіозу знань з фізики, інженерії та електроніки, що дають можливість уберегти життя українців".


За період служби в поліції під час війни спецпризначенці брали участь у виконанні штурмових завдань і контрнаступах. Одним із найуспішніших – Тіроль вважає знищення ворожого БМП за допомогою "пташки-камікадзе".

"Це було на Херсонському напрямку. У нас з колегами було, як то кажуть, завдання із зірочкою – влучно потрапити та знищити ціль, замасковану під дахом приміщення. Отвір був невеликий, розміром як сам дрон, тому нам довелося "погратися" із точністю, але результат порадував: техніка ворога знищена!" – пригадує Тіроль.

За словами поліцейських, в операторів дрона мають бути послідовні та точні кроки, щоб покладатися більше на професіоналізм, ніж на вдачу.

"Оператор дрона – особа, яка постійно має навчатися, адже ворог підступний і не стоїть на місці. Той, хто керує "пташками", повинен швидко приймати чіткі рішення, адже під час польоту можуть змінюватися обставини, на які треба відповідно реагувати. Часто ця людина несе відповідальність за весь екіпаж, а також подальшу доцільність проведення операції" – каже Скаут.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews