Громадськість Чернівецької області просить Патріарха Варфоломія надати Україні Томос про автокефалію патріаршої Української Православної Церкви

14.06.2018 14:15   Джерело: buknews
Опубліковано : Буковинський Новинар

Звернення до Його Всесвятості Патріарха Варфоломія

Громадськість Чернівців і Чернівецької області просить Вашу Всесвятість надати Україні Томос про автокефалію патріаршої Української Православної Церкви.

Офіційне визнання Вашою Всесвятістю Української Православної Церкви створить умови для об’єднання православних вірян України в єдину помісну Українську Православну Церкву, щоб усі молились і славили Бога єдиними устами і єдиним серцем.

Томос зупинить обман і наклепи з боку Російської Церкви-мачухи, котра вже призвела до нинішньої кровопролитної війни Росії проти України. Він підсилить і зміцнить незалежність Української Держави, чого не хоче Росія, її державне керівництво на чолі з президентом Путіним, які зробили Церкву інструментом агресивної політики. Проти автокефалії Української Православної Церкви ведеться шалена боротьба російськими спецслужбами, російським духовенством, дипломатами, засобами масової інформації. Не дрімає і п’ята колона в Україні. І знову, як завжди, запущений обман, підкуп, спекулюючи на демократії нашого суспільства.

Наші представники спостерігали за збором підписів проти автокефалії УПЦ у Свято-Духівському соборі міста Чернівці, який належить до Московського Патріархату. Збирачі підписів наполегливо закликали: «Рятуйте православ’я, підписуйтесь!». Але на їх заклик майже ніхто не реагував. Люди байдуже проходили повз московських агітаторів, а на питання, від кого рятувати православ’я, була відповідь: «Від диявола».

Така ситуація свідчить про те, що їхні підписи до Вашої Всесвятості в більшості сфальсифіковані на догоду Москві.

Заклики Москви виступати проти втручання української влади в церковні справи безпідставні і лицемірні. Ми зверталися до Вашої Всесвятості ще при президентові Ющенку, який, як і президент Порошенко, розумів і підтримував справедливе прагнення українського народу. Але такого втручання в церковні справи, як чинить російський президент, в Україні не було і нема.

З вдячністю Церкві-Матері за щире піклування про мир і злагоду в Україні й Українській Православній Церкві та просимо Господа, щоб відвернув злочинну руку агресора від України і допоміг Вашій Всесвятості надати згаданий Томос до 1030-річчя Хрещення Руси-України. Молимось і просимо Бога, щоб дарував Вашій Всесвятості многії і благії літа.

За Чернівецький відділ Союз українок - голова Лариса Бережан

За Чернівецьку обласну організацію Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка - голова Остап Савчук

За Буковинське крайове братство святого Апостола Андрія Первозванного - голова Василь Козьмик

11 червня 2018 р.

Адреса: 58002 Чернівці, вул. Гете, 4/1, Василь Козьмик

ДОВІДКОВО:

Російські спецслужби мають намір приступити до активних дій, щоб зірвати визнання Константинополем української автокефалії. Про шкідливих планах Кремля щодо зриву створення в Україні Єдиної православної помісної церкви розповів в Facebook депутат Ради Дмитро Тимчук, передає "Діалог.UA". Він запевнив, що в України є всі шанси на отримання згоди від Вселенського патріарха Варфоломія на створення своєї помісної церкви. 

У світлі такої перспективи Кремль вирішив активізувати зусилля по зриву цього процесу. Так, російські спецслужби ФСБ і СВР за допомогою "п'ятої колони" планують "згенерувати і підігріти" конфлікти всередині українського суспільства щодо даної теми. 

Паралельно з цим, за даними Тимчука, вже цієї осені та ж "п'ята колона" приступить до політичної дестабілізації ситуації в Україні. Що примітно, "вдарити" кремлівські спецслужби мають намір і по Варфоломію. Вони хочуть підірвати його авторитет і вплив у православному світі, зробивши РПЦ "новим центром впливу в світовому православ'ї". 

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д BukNews.

СвÑ?Ñ?лина вÑ?д BukNews.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: buknews