Буковинцям до уваги: робота у вихідні дні має оплачуватися у подвійному розмірі!

23.04.2019 22:13   Джерело: CvNews
Опубліковано : Наталія Чернівецька

Управління Держпраці у Чернівецькій області інформує: згідно зі статтею 71 Кодексу законів про працю України - «Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи», робота у вихідні дні забороняється.

Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається лише з дозволу органу первинної профспілкової організації підприємства, установи, організації  і лише у виняткових випадках, що визначаються  чинним законодавством, а  саме:

для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Водночас статтею 72 Кодексу законів про працю України - «Компенсація за роботу у вихідний день» передбачено, що робота у вихідні може компенсуватися працівникові, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

За бажанням  працівника, котрий працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

За матеріалами ЧОДА.
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews