На благо міста: за ініціативи Оксани Продан збільшилися надходження до бюджету міста та з’явилися додаткові кошти на фінансування шкіл

05.07.2019 19:14   Джерело: CvNews
Опубліковано : Іванна Капустянська

Завдяки її законодавчим ініціативам збільшилися надходження до бюджету міста, з’явилися додаткові кошти на фінансування шкіл та ремонт доріг.

Кандидат у народні депутати за 201 виборчим округом із центром у Чернівцях Оксана Продан під час своєї роботи у парламенті домоглася виділення 1 мільярда гривень на ремонт буковинських доріг, була автором законопроектів щодо збільшення джерел наповнення місцевих бюджетів та захисту підприємництва. Про це вона розповіла у програмі «Вибори 2019» на телеканалі «Чернівці».
 
Зокрема, вона зазначила, що саме міжфракційне об’єднання «Буковина», яке вона очолює, наполягло на включенні Чернівецької області до митного експерименту, за яким частину надходжень митниці спрямували на ремонт доріг.
 
 – У 2015 році за моєю ініціативою ми створили міжфракційне об’єднання «Буковина», яке багато речей зробило для області. Незважаючи на те, що я не була мажоритарником від Чернівців, від Буковини, ми від нашого об’єднання змогли ввести Чернівецьку область в митний експеримент, який був запроваджений у 2015 році. Спочатку було три області, але ми включили четверту. І Чернівецька область отримала 1 мільярд на дороги, з них більше 200 мільйонів від експерименту, – розповіла Оксана Продан.
 
Також вона розповіла, що займалася проблемами Чернівців ще задовго до того, як стала депутатом. Так, вона нагадала, що у 2008 році ініціювала виділення урядом фінансової допомоги підприємцям, які постраждали від повені, - пише promin.cv.ua.
 
 – Якщо пам’ятаєте 2008 рік, повінь, коли залило «Калинівський ринок». Тоді прем’єр Тимошенко виділила певну суму коштів на кожного підприємця, який втратив торгове місце і майно. Незважаючи на те, що спікер Верховної Ради тоді був з Чернівців (Арсеній Яценюк – ред.), був мер (Микола Федорук – ред.), робила це тоді я як голова Ради підприємців при Уряді, – нагадала кандидатка в народні депутати.
 
Окремо Оксана Продан, як представник Асоціації міст України у Верховній Раді зупинилася на своїх законодавчих ініціативах, які стосувалися самоврядування та місцевих бюджетів.
 
– Я була представником Асоціації міст у парламенті і всі ініціативи, які виходили від мерів, сільських голів, голів ОТГ проходили через мої руки, бо найчастіше ці законопроекти реєструвала я, залучаючи депутатів з інших фракцій. Що ми могли зробити? Той акциз з цигарок, який є, ми провели через наш комітет і таким чином збільшили надходження до бюджетів, в тому числі Чернівців

Також скажу, що свого часу в Міністерстві освіти неправильно розрахували формулу фінансування шкіл. Я приймала активну участь у виправленні цієї формули. І сьогодні, в тому числі і Чернівці, отримають більше коштів з державного бюджету на фінансування шкіл, ніж це би було без моєї участі. 

Окрім цього, ми зробили так, що 35% з дорожнього фонду мають спрямовувати на комунальні дороги. 15 мільйонів на ремонт вулиці Кармелюка отримали саме за рахунок такого перерахунку, коли частина коштів дорожнього фонду йде на місцеві дороги, – підсумувала Оксана Продан.
 
Тим часом у чинного депутата від мажоритарного округу із центром у Чернівцях Миколи Федорука в переліку законодавчих ініціатив на сайті Верховної Ради немає таких, що пов’язані безпосередньо з проблемами міста.
 
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу cvnews.cv.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук.
Джерело: CvNews